Az hogy egy laptopot operációs rendszerrel veszek, tulajdonképpen mit jelent?
Nem utolsó sorban, ha Windows az az oprendszer, amit veszel a laptophoz, akkor lesz egy fain kis matrica a gép alján egy CD-kulccsal. Ez azért jó, mert jogtiszta rendszered van. Tehát például egy céges gépen jogtiszta szoftvereknek kell lenni, itt az oprendszered már igazolt lesz :)
amennyiben találsz olyan gépet, amilyet kinéztél, csak oprendszer nélkül (vagy linux-szal), és nem kell neked a jogtiszta cucc, akkor érdemes úgy venni, majd rátenni illegálisan. Olcsóbban kijössz.
Nem akarok kötekedni, de barátom előadta, hogy egy hete olyan asztali/tehát nem laptop/ gépet vett, melyen W7 ultimate van. Leellenőriztettem, a Minden programban ott volt a Microsoft Office 2007-es kiadásu csomagprogramja és kibontva az összes alkalmazása.
Ugyanez lehet laptopnál is, ha W7 Ultimate-val veszed. Járj utána!
Persze, a gyártók - nem tudom, hogy MS nyomásra vagy sem - többnyire ráteszik az Office 2007 60 napos próbaverzióját...
Nekünk is ott figyel a laptopon, minden indításkor nyafog, hogy kell neki az aktiváló kulcs.
Ha a barátodnak nem nyafog, és nem is fizetett érte - azaz nincs róla számla, se COA - akkor valószínűleg jófajta ropogós varez.. :) felteszem a w7-tel együtt...
A Microsoft szoftverek szeretnek csak akkor eredetinek lenni, ha a papír-számla-matrica hármas együttesen megvan, anélkül még akkor sem ismerik el legálisnak, ha minden megvan, csak a matrica nincs felragasztva a gép oldalára.
oh, előző vagyok, éppen csak a kérdezőnek nem válaszoltam.
Az, hogy egy laptopot operációs rendszerrel vásárolsz meg azt jelenti, hogy a gép bekapcsolásakor - néhány kérdésre adott válasz és egy kb. órányi (esetleg kevesebb vagy több) várakozás után - a számítógépen tudsz dolgozni, tehát alkalmazásokat futtathatsz rajta, cd/dvd lemezt írhatsz, filmet nézhetsz, usb eszközöket dugdoshatsz bele és használhatod ezeket, szóval mindent, amit egy számítógéppel szokás csinálni.
Ezen kívül az első indításkor többnyire készíthetsz rendszermentést is, amivel egy esetleges katasztrófa esetén visszaállíthatod a gépedet a vásárláskori állapotába, ilyen lehet pl. egy teljes merevlemez csere.
A gyártók előszeretettel rakosgatnak mindenféle demokat meg időkorlátos változatú szoftvereket is a gépekre, amiket a gyártó webshopjában meg is vásárolhatsz, de le is telepítheted ezeket. (lásd előző válaszom)
Nem érdemes bedőlni a McAfee-féle vírusírtós reklámnak, ezt többnyire hónapokig használhatod csak térítésmentesen, utána elő kell fizetni a szolgáltatásra (vagy áttérni ingyenes változatra)
Különböző gyártók különböző hozzáadott értékkel csábítanak, pl. a Lenovo notebookok egy része grafikus logint csinál, tehát a beépített webkamera felismeri a felhasználót, és belépteti, különben pedig fénykép készül a sikertelen belépéskor gép előtt ülő személyről. :)
Ha operációs rendszer nélkül veszed a gépet, akkor vagy tényleg semmi sincs a gépen - bekapcsolás után a karakteres képernyőn megjelenik a NO SYSTEM DISK felirat - vagy egy nagyon egyszerű Linux vagy FreeDOS rendszer jön be.
Ekkor lényegében semmire sem lehet használni addig, ameddig saját telepítő lemezzel/usb médiával valamilyen operációs rendszert nem telepítesz rá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!