Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem nyomtat rendesen az...

Miért nem nyomtat rendesen az Epson Stylus C45-ös nyomtatóm?

Figyelt kérdés
Utángyártott patront használtam mindig is hozzá, de egyszercsak nyomtatás közben csak a pirosat ismeri, a kéket és sárgát nem. Hogyan lehet ez?
2010. nov. 30. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert kínai fejlesztésű a chip, kínai minőségbiztosítással, és nem Európaival.


Tintasugaras nyomtatóról szerzett tapasztalataim:


- Ez a színenként külön patron sokkal rosszabb megoldás, mert ha egy patront cserélsz, akkor a régieket nem fogja felismerni. Mindig teljesen új garnitúrát kell venni (HP, Epson, Canon...)

- Legjobb esetben legfeljebb 200 oldalt tudsz nyomtatni egy patroncsomaggal.

- Nagyon drága a márkásabb darabokba az eredeti patron.

- A chipes rendszer nem ismeri az újratöltés fogalmát.

- Ha mégiscsak szerzel hozzá hackelt firmwaret, 90% eséllyel flasheléskor véglegesen kinyírod a nyomtatódat, visszavonhatatlanul. És így garancia is ugrott, mert a garanciaszerződés tiltja a meghajtóprogram módosítását.

- Hogyha mégiscsak sikerül kiiktatni a chipes rendszert, nem fogod tudni ezután, mikor fogynak ki a patronok.

- Az olcsó nem hivatalosan utángyártott kínai patronokkal minőségi problémák vannak, nem csak a színes kép kenődik el a legkisebb érintésre, hanem a fekete szöveges dokumentum egy nap után elmaszatolódnak tárolás közben.

- Hetente kötelező színes és fekete oldalt nyomtatni, mert a nyomtató fúvókák hajlamosak száraz, poros, meleg helyeken beszáradni.

- Minden egyes bekapcsoláskor, és nyomtatófej tisztításkor annyi tintát kifröcsköl csak úgy a fejtisztító szivacsra, amivel akár 10 oldalt is nyomtathattál volna.

- Ha beszáradt a nyomtatófej, akkor az új nyomtatófej alkatrész ára egyenesen a gyártótól megegyezik a nyomtatód vásárláskori árának ötszörösével. Ebben még nincs benn az Áfa, a Vám, a kiszállítás és az összeszerelés sem.

- Fényképet nem szabad sima papírra nyomtatni, mert egy hónap után elszíneződik. A fotópapír tényleg évekig megőrzi a képet, de így többe kerül egy darab képem otthon készítve, mintha ultraszuper hőnyomtatós minőségen lakkozott papírra készíttetném a fényképész boltban.

- Ha tömegesen akarsz irodai anyagokat nyomtatni, arra találták ki a lézert. Nem kenődik, és nekem évek óta nagyítóval nézve tökéletesen megtartja a minőségét, csupán az olcsó kínai papír sárgult be. Irodákban is előszeretettel alkalmazzák.


Összefoglalva a tintasugaras nyomtató egyedül pénzszóráshoz és bohóckodásnak való, és nem megbízható nyomtatáshoz. Sokkal olcsóbban jársz, ha havonta teljesen új készüléket veszel, mert az eredeti patronok ára is manapság teljesen annyiba kerül, mint maga az új komplett készülék.

2010. nov. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kedves válaszoló: Magam sem tudtam volna jobban összeszedni a tintapatronos nyomtatók hátrányait, ezért már 2 éve lézernyomtatót vettem. Kifogástalan minőség minden tekintetben. És nem kell idegeskednem, hogy vajon a héten nyomtattam próbát, vagy sem. A lézeres soha sem szárad be.
2010. nov. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kifejtést, erre nem is gondoltam volna! De rájöttem, hogyha nedves papírzsebkendőhöz finoman ütögetem a patront, akkor nyomja rendesen!

A fejtisztítás valóban sok patront elhasznál.

2010. dec. 1. 22:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!