Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az ügyfélkapun az eletronikus...

Az ügyfélkapun az eletronikus reg. Az nem végleges regisztráció? Aztí rta ki h csak véglegesített reggel lehet megtekinteni a lapot.

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:

A csak elektronikus regisztráció korlátozott joggal rendelkezik. A teljes használathoz az okmányirodában kell regisztrálni, ahol megadsz egy magyar tartományú e-mail címet (külföldire nem küldi ki a rendszer a regisztráló levelet), és egy még fel nem használt felhasználónevet, illetve személyes adatokat.

Otthon megnézed a kapott regisztrációs levelet. Az okmányirodában regisztrált felhasználónévvel és a levélben küldött ideiglenes jelszóval tudsz majd belépni, és megváltoztatni a jelszavadat egy másikra, és onnantól kezdve korlátlanul használni.

2010. nov. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az első válaszoló részletesen leírta, azzal a módosítással, hogy a gmail -es e-mail címet is elfogadják, nem kötelező a .hu ra végződő e-mail cím.
2010. nov. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
első vagyok, én még két-három éve csináltam meg, akkor kizárólag .hu címet fogadtak el. Ezek szerint ezt már módosították, de az csak jó. Elég váratlanul ért pár embert, hogy ilyenek miatt ment el feleslegesen az okmányirodába, mert nem használt éppen magyar címet.
2010. nov. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én, 2007. 08. 29.-én regisztráltam az okmányirodában, akkor már elfogadták a gmail-t. Azóta is rendszeresen tályékoztatnak a rendszer változásairól, legutóbb 2009. szeptember 22. én kaptam levelet, amiben tájékoztattak, hogy 2004. évi CXL. törvény módosításával 2009. október 1.-től megszűnik az Ügyfélkapu érvényességi idejének korlátozása! ...most már nem kell 5 évente újítani az Okmányirodában, de ezzel együtt a központi rendszer két évben maximálja az Ügyfélkapuhoz tartozó jelszó érvényességi idejét. (5 év helyett)
2010. nov. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!