Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ezt elbirná egy netkábel?

Ezt elbirná egy netkábel?

Figyelt kérdés
Leszögezem nem annyira értek hozzá, de lényegében az van amit megkéne oldani, hogy van egy router, abba be van dugva egy hoszabb netkábel, és lényegében a netkábel másik végére egy switch menne vagy valami erre alkalmas eszköz ami a jelet szét osztja, és 3 eszköz lenne még rádugva (számitógép, tv box, és a tv). Ezt meg lehetne így csinálni? Nyilván nem én fogom csinálni (telekom) kijön majd egy szakember és megcsinálja, csak elgondolkodtam h hogy lehetne megoldani és érdekel.
ma 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze. Önmagától nem osztódik a net. De a switch szerintem a te dolgod (költséged) mert nekik a modemig "kötelességük" kiépíteni a hálózatot.
ma 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elbírja, vannak akár 48 portos switchek is. Gondolj egy iskolára, munkahelyre vagy egy gyárra, gépek százai vannak switchekre fűzve, azokat a routerekre UTP-vel kötik.
ma 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ezeknél az eszközöknél használatos 802.3 szabványú Ethernet kábel újabb, jelenleg használatos változatai (Cat5e, Cat6 illetve a fölött) 1000 Mbps adatrátájú kapcsolatot képesek létesíteni 100 méteres távolságig ( [link] ). Szóval a kábellel nem lesz gond.
ma 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja jólvan akkor! :) az jutott eszembe, h van egy régebbi tp link routerünk szépen megy már évekóta routerként, azt rádughatom switchként? Úgy tudom hogy egy ilyen router switchként is tud működni ha nem a kékbe dugom a netkábelt amin jön a jel, hanem a sárga portba
ma 12:52
 5/5 anonim ***** válasza:

"h van egy régebbi tp link routerünk szépen megy már évekóta routerként, azt rádughatom switchként?"

Igen megoldható...


"ha nem a kékbe dugom a netkábelt amin jön a jel, hanem a sárga portba"

Előtte javasolt az említett TP-Link router webes beállító felületén:

- a LAN-oldali IP-címét átállítani a Telekom által hozott eszköz LAN-oldali IP-címtartományán belülre úgy, hogy az ne ütközzön sem a Telekom által hozott eszköz LAN-oldali IP-címével, sem a DHCP tartományával.


Tehát ha a Telekom által hozott eszköz LAN oldali IP-címe 192.168.1.1, DHCP-szerverének IP-címtartománya 192.168.1.63-192.168.1.254, akkor a TP-Link router LAN oldali IP-címét a 192.168.1.2-192.168.1.62 IP-címtartományon belülire érdemes beállítani (például 192.168.1.2-re)

- kikapcsolni a DHCP-szervert, mert azt a Telekom eszköze fogja biztosítani

- a vezetéknélküli azonosítója (SSID) és WPA kulcsa egyezzen meg a Telekom által hozott eszközével - így könyebb lesz a klienseknek átmenni egyik eszközről a másikra - de legyenek más frekvencián - így nem fogják egymást zavarni

ma 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!