Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ki mennyiért vett olyan...

Ki mennyiért vett olyan számítógépet, ami. (lent)?

Figyelt kérdés
Szóval mennyibe került nektek egy olyan számítógép, amiben több magos proci van ( esetleg 4 ), jó minőségű videókártya, ... Amit pl mondhatunk középkategóriásnak, vagy esetleg egy kicsivel erősebbnek. Amin elég szépen futnak a mostanában nagyon felkapott NAGY gépigényű játékok ( Metro 2033, GTA IV, Cyrsis ). Szóval ? :D
2010. nov. 4. 17:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Bocsi csak szalad a fejem. :D

Szóval azon eléggé jól menne (megkockáztatom, hogy maximum közeli) Beállításokon. (Nekem megy közép beállításokkal egy fele ekkora gépen)

2010. nov. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Jó, és akkor még egy utolsó : A 20:28-as konfiggal rendelkező gép milyennek számít ? ( gyenge, közepes, erősen közepes, már majdnem "felső"kategóriás..) és a 20:32-es összeállításod milyennek felel meg ? Melyik alkalmasabb játszásra ( de amint már említettem nagyobb gépígényű játékokra .. ) ? Főleg az érdekel, hogy mennyi az az összeg, amit mindenképp ki kell fizetni egy jó teljesítményű gépre ? ( ugye megintcsak aszerint jóteljesítményű, ami jól viszi a játékokat , persze a többi " része " se legyen szar. )
2010. nov. 4. 20:37
 13/19 anonim ***** válasza:

Jó, és akkor még egy utolsó : A 20:28-as konfiggal rendelkező gép milyennek számít ? ( gyenge, közepes, erősen közepes, már majdnem "felső"kategóriás..) és a 20:32-es összeállításod milyennek felel meg ? Melyik alkalmasabb játszásra ( de amint már említettem nagyobb gépígényű játékokra .. ) ? Főleg az érdekel, hogy mennyi az az összeg, amit mindenképp ki kell fizetni egy jó teljesítményű gépre ? ( ugye megintcsak aszerint jóteljesítményű, ami jól viszi a játékokat , persze a többi " része " se legyen szar. )


A 20:28-as egy eléggé erős szerkezet. Azért nem egy ultra brutal hardcore gamer de bőven elég még a FullHD-hez is.


A 20:32-s a gyengébbik. Azért eztsem kell félteni.


Amit szinte mindenképp fizetni kell az a 2. konfig -7.500Ft. Bár azt akkor később úgyis rákell áldozni.


Ha a bukszád engedi akkor az első konfig.

2010. nov. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

aha, értem. És ehhez mit szólsz ? ( ezt is itt állították össze )

Alaplap

Gigabyte GA-770TA-UD3

21.360

Processzor

AMD Phenom II X6 1055T Box

42.950,

Videokártya

Sapphire HD6850 1GB DDR5 11180-00-20R

46.170,

Memória

Kingston DDR3 1333MHz 4GB Kit CL9 (KVR1333D3N9K2/4G)

20.665,

Tápegység

Cooler Master Silent Pro 500W Active PFC Modular (RS-500-AMBA)

20.590,


Kb 150000 Ft. Ezen is majdnem maxon menne a dolog?Melyik a jobb, amit te állítottál össze, vagy ez ?


És egy számomra FONTOS kérdés ( bocsi ha untatlak, csak szólj :D )

Kíváncsi vagyok, hogy mennyit érne az én gépem ( bár eléggé lehordták.. )

Szval a konfig a következő :

Alaplap ( azt hiszem ez lesz az alplap, motherboard ) xD


Manufacturer Dell Inc.

Model 0K7974

Serial Number ..CN7082155B30F0.


North Bridge Intel i915P/i915G Revision B1

South Bridge Intel 82801FB (ICH6) Revision B1


(Nemtudom melyik része az alaplap, ezért bemásoltam mindet xD )


Proci:

Intel(R) Celeron(R)CPU 2.666 GHz , 768 Mb


Vidikártya :

RADEON X600 SE (0X5B62), 128 MBytes

RADEON X600 Series Secondary, 128 MBytes


Memória :

1024 MBytes és akkor alatta van egy ilyen, hogy Slot 1 : Samsung DDR2 ( PC2-4300 ), 256 MBytes és Slot 2 Kingston DDR2 ( PC2-5300 )


Ház : Dell Inc. Optiplex GX280

Windows XP Professional, SP2 van rajta.


Van olyan, hogy DVD/CD-ROM meghajtók : Sony DVD-ROM DDU1615 ÉS QVWVQDA QNCLEF41 SCSI CdROM Device. Azt a tápot nem találom. Na asszem ennyi . :)

2010. nov. 4. 20:57
 15/19 A kérdező kommentje:

Ja és a KINGSTON DDR2 ( PC2-5300 ) 512 MBytes

A merevlemez meg : 74,4 GB-s .

A gép decemberben lesz 4 éves.


Amúgy ha eladom, akkor szted vatera és teszvesz szintű oldalakon áruljam, vagy vmi PCbontósoknak adjam el ?

2010. nov. 4. 21:04
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerintem 30-35ezer körül hirdesd meg mint alkuképes. Mindenképp javaslom, hogy te saját magad add el (Vatera stb..) mivel a boltban simán lehúznak (mondván ennyit ér).


A te általad írt konfig is nagyon jó (veri az én 2 ajánlatom) bár szerintem még felesleges a 6 magos proci.

Amin jobb lenne változtatni az a videokártya. Ha lehet akkor mondjuk GeForce GTX460 1Gb-ra, vagy Radeon HD5830-ra. De így is nagyon jó. FullHD-ben képes vinni a mai játékokat.

2010. nov. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Most még utánanéztem, hát úgy 25 környéke amin mégis érdemes hírdetni.
2010. nov. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Hogyhogy veri a te két ajánlatodat ? Az enyémben celeron proci van, egymagos, és köztudott hogy a celeron butított változat. Ugyebár leírtam a konfigomat , és ez a konfig nem viszi a GTA IV-et... Szóval azért szeretnék minimum 4 magos procit, jobb minőségű videókártyát, min 2 gigás RAMot...

Igen, ettől tartottam. 25-30 ezer között adjam ?! Ajjaj. Nekem ez a gép kicsivel több mint 200 ezerbe került, most így nagyon brutálisan hangzik ez az ár. Szüleimnek mondanám, hogy a 200 ezres gépemet, eladom 30ért, lenyakaznának, hiába próbálnám elmagyarázni, hogy már csak ennyit ér. Megha vaterán árulnám, akkor kitudja mennyi idő mire valaki megvenné, márha megvenné. Amúgy odaadnám a billentyűzetet is, akkor az dobna rajta kemény 2000 Ft-ot ? xD És lehet, hogy a monitort is. Azok a konfigok, amit leírtál ide, az áruk csak maga a gépházat tartalmazzák+ az beletartozó összes alkatrészt, ugye? ( táp, alaplap, vinyó, proci, vidikártya .. ) tehát ahhoz még kell monitor, nemde ?

2010. nov. 4. 21:55
 19/19 A kérdező kommentje:

Jajj bocsi, félreértettem.

" A te általad írt konfig is nagyon jó (veri az én 2 ajánlatom) bár szerintem még felesleges a 6 magos proci. " --> Ez nem az én gépemre vonatkozik, hanem amit bemásoltam konfigra. xD Bocs, fáradt vagyok, és eléggé félreértelmeztem. :D

Okés, az a konfig amit írtam kb 150000 FT. Szerinted, ha mindent nagykerből szerzek be hozzá, akkor mennyivel lenne olcsóbb ? 150 ezer helyett lenne ... ezer ? :D

2010. nov. 4. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!