Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen SQL-t futtató programon...

Milyen SQL-t futtató programon érdemes gyakorolni az érettségire?

Figyelt kérdés

Access-ből nem találtam ingyeneset, próbáltam a Visual Studio Code-ban és a terminalban is futtatni xampp-al de nem igazán jártam sikerrel.

Szóval az érdekelne mi a legegyszerűbb módja annak hogy tudjak SQL-t futtatni a gépem, és hogyan lehetséges?

Gimiben/egyetemen már sokat SQL-eztem (igen, másodjára írom a info(digkult) érettségit mert javítani szeretnék rajta), viszont ott előre létre vannak hozva a szerverek, és be vannak állítva a programok ami az itthoni gépemen nincs meg.


tegnap 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Pl SQLite egyszerűbb üzemeltetői oldalról mert egy fájlban turkálsz egy klienssel.

Egyébként mysql-t se horror telepítgetni.

Ha van minimális docker tudásod, akkor simán összehozható (ha nincs és nem is akarod, akkor azt hagyjuk is).


Lehet még az, hogy egy linuxos VM gépen telepítesz mysql-t, jellemzően a debian alapú os-ek a legegyszerűbbek erre. Windows alatt van még "subsystem for linux" VM "helyett".

XAMPP vagy WAMP is oké nem tudom mi volt a gondod, zsír egyszerű feltelepíteni és már megy is minden, csak ne foglalja semmi a 80-as portodat. PMA nem tudom, hogy tutira van e bennük, régebben volt.

Én régóta nem wampozok. Elsőnek VM géppel váltottam le, aztán végül docker-el.

tegnap 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Hozzáteszem egyébként, hogy simán felteleptheted a mysql-t a windows-os gépedre is mint service, minden nélkül. Aztán csak a 3306-os portra kell rácsatlakoznod egy klienssel, pl mysql workbench-el.
tegnap 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Megnéztem a jelenlegi érettségi szoftverlistát, amiben ez szerepel:

"MariaDB 10, melynek elérése PHPMyAdmin 5.2 segítségével

böngészőn keresztül biztosított"

[link]


A "XAMPP 8.0.30 / PHP 8.0.30" változata (innen elérhető: [link] ) pedig a MariaDB 10.4.32, és a phpMyAdmin 5.2.1-es változatait tartalmazza - szóval az megfelelő.

tegnap 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha te Accesst használsz érettségin, nem sokkal lennél előbbre, ha mittudomén MySQL-ben, VS Code segítségével gyakorolsz.

Ha neked nehézséget jelent a MS Office beszerzése, akkor miért nem választottál LibreOffice-t?

tegnap 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ha te Accesst használsz érettségin"

Idézem a szoftverlistát:

"- MS Office 2019 Professional Plus (64 bit) (MS Access nélkül)

- LibreOffice 24.2 (LibreOffice Base nélkül)"

tehát az adatbázis-kezeléshez nem az irodai programcsomag adatbázis-kezelőjét (Microsoft Office Access vagy Libreoffice Base) használandó.

tegnap 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!