Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A facebook mi alapján szűri...

A facebook mi alapján szűri ki a kamuoldalakat?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert néha csinálok kamuoldalt annak érdekében, hogy valakit titokban ellenőrizzek, bejelölöm vele, és ha mákom van visszajelöli, aztán látom a megosztásokat, képeket amik nem publikusak. Viszont a volt sulimban szinte soha nem jön össze, egyből kivágják, ahogy elkezdek vele jelölgetni, pedig olyan is volt már, hogy olyannak a nevében csináltam aki fenn sincs, csak máshonnan volt róla fotó, és ha meg olyannak a nevében hozom létre aki fenn van, előtte letiltom az eredetijét az álprofillal, hogy ő ne lássa, hogy valaki a nevében gyártott egyet. Mégis akkor, hogyan bukik ez ki szinte percek alatt, ki érzékelheti?

ma 09:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Mert a Facebook (meg egyébként az összes nagyobb oldal) másképp kezelik a lakossági IP címeket, mint a közintézmények IP címeit, sőt a mobil IP címeket is. Ez nincs leírva sehol sem, de tapasztalatból lehet tudni.

Ha pl. egy közintézményi IP címről lépsz be valaki más Google fiókjába, akkor lehet, hogy éppenséggel nem kéri a belépés visszaigazolását, míg egy lakossági IP címről igen.

Snapchatnél is van olyan, hogy ha pl. otthoni wifiről lépsz be, "suspicious login" miatt visszaigazolást kér, átváltasz mobilnetre, rányomsz a login gombra, aztán simán beenged.

Facebooknál szintén, ha idegen IP-ről lépsz be, akkor sem mindegy, hogy mobilnetes IP, közintézményi IP vagy lakossági IP. Egyiknél kér visszaigazolást, másiknál nem biztos.

Gmail-nél is tapasztaltam, hogy amikor az egyik ismerősömnek akartam új fiókot létrehozni a saját lakásából, nem engedte telefonszám nélkül. Bementem az egyetemre, onnan simán ment, egyáltalán nem is kért telefonszámot.


Ezek az oldalak rangsorolják az IP tartományokat, valószínűleg több szempont szerint is (hogy milyen ország, hogy lakossági vagy közintézményi cím-e, stb.), de ezek nem annyira publikus infók.

ma 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:

A szűrés pontos részletit nem tudom, nem jártam utána, de valószínű nem is publikus, mert akkor könnyebb lenne megkerülni. Mindenesetre viselkedés alapján is lehet gyanítani, hogy valaki álprofilt csinál. Nyilván a Facebooknak van információja arról, hogy egy új, valós felhasználó mit szokott csinálni és mit a legritkább esetben. Pl.:


Nekifutásból rengeteg embert jelölsz meg ismerősnek? Gyanús.

Letiltasz valakit, akinek kb. ugyanaz a neve, mint neked, és az ismerőseit jelölöd ismerősnek? Gyanús.

Olyan embereket jelölsz ismerősnek, akik nem ismerik egymást? Gyanús.

Olyanokat jelölsz meg, akik egy adott személy ismerősei, mást meg nem? Gyanús.

(A kettő együtt talán ellentmondásnak tűnik, de az embernek vannak ismerősei, akik ismerik egymást, meg vannak olyanok is, akik nem ismerik egymást, ez a normális.)

10 ismerősnek jelölésből 7 visszautasít, hogy nem ismer, 1–2 meg még jelenti is kéretlenként? Gyanús.

Mindezt olyan IP-ről, ahonnan előtte valaki más is bejelentkezett? Gyanús.

ma 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!