Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Létezhet olyan hogy a gép...

Létezhet olyan hogy a gép energiatakarékosság miatt kikapcsolja a hdd-t?

Figyelt kérdés
Van egy asztali gépem kb 3 éve lett összerakva, van benne egy ssd amiről megy a rendszer és egy sima satás hdd, és azt vettem észre ha be van kapcsolva és egy ideig nem nyúlok a géphez, akkor egy idő után mintha lekapcsolna vagyis leálna a vinyó, és amikor hozzáérek az egérhez, akkor meg fel pörög, hallani a hangján. Ez most ilyen energia takarékossági dolog benne, vagy hibás a vinyó?
ma 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez pontosan így működik, ez az alapműködés. A rendszer parkolóállásba állítja a HDD író/olvasó fejét, és elveszi tőle az energiát.
ma 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor ez normális. Amúgy az az érdekes, h streamelni szoktam filmeket hálózaton tvre, és azon a "leállós" hddn van a megosztott film mappa arról megy. De mégis ilyet csinál. Nem az a normális hogy ha arról megy az adat akkor az megy rendesen és nem áll le mert arról olvassa az adatot?
ma 19:23
 3/5 P.O.C. ***** válasza:
41%

Elvileg nem normális, de ki tudja az elején mennyit cache -el be belőle a Windows a memóriába úgy hogy után percekig nem nyúl a vinyóhoz. És az meg szépen leáll.

Egyébként a leállást simán ki tudod kapcsolni a Windowsban az energiagazdálkodásnál, illetve a fejparkolásra is van megoldás általában, a merevlemezgyártó által fejlesztett ki segédprogramokkal.

ma 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Windowsba ki tudod kapcsolni, hogy ne állitsa le.. én is mikapcsoltam, mert idegesített, hogy így kassan indul el a vinyó, ha kell róla valami
ma 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Nem az a normális hogy ha arról megy az adat akkor az megy rendesen és nem áll le mert arról olvassa az adatot?"


Ha valóban leállna a HDD, akkor nem menne róla a film. Most akkor vagy megy, csak nem érzékeled, vagy már annyira előbufferelte a filmet, hogy nem kell mennie a HDD-nek.

ma 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!