Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopomat bekapcsolom,...

LostSilverBook kérdése:

Laptopomat bekapcsolom, gyorsan feláll, a Firefox hamar bejön rajta, az internet is süvít, de az intéző/TC zombi módba kapcsolt. Így biztonsági mentést sem tudok végezni... Részletes leírás a megjegyzésben! Hardveres vagy szoftveres a probléma?

Figyelt kérdés

PROBLÉMA:

Ha törlök 1 db fájlt a TC-ben (vagy intézőben) azt írja, hogy 3 db fájlt töröl és kb 2-5 percig tart a törlés. Megcsinálja, de ezt kivárni.. Drive-ra feltöltés is ilyen lassú. Nehezen olvassa a fájlokat a gépen... Szeretnék biztonsági mentést csinálni, de 500 Gigát ilyen tempóban hetekig tartana feltölteni a netre. A neten egyébként villámgyorsan tudok szörfölni, videókat nézni, de az e-mailhez csatolás, Drive-ra feltöltés már 5-15-sok perces probléma.


LAPTOP ADATOK:

DELL Inspiron 15-7559 LAPTOP

Processzor: Intel(R) Core(TM) i5-6300HQ CPU @ 2.30GHz 2.30 Ghz

Memória: 8 GB (7,88 használható)

64 bites operációs rendszer, x64 alapú processzor

Windows 10 Home (22H2 verzió)


BENNE:

Kingston 120 GB SSD

Kingston 8GB memória (2Rx8 PC3L - 12800S - 11 - 12 - F3)

Toshiba HDD (960 GB SSHD)


PRÓBÁLKOZÁS:

- Hard Disc Sentinel program azt mondja, hogy nincs gond az SSD vagy a HDD-vel.

- Szétszedtem a laptopot majdnem teljesen (azért hogy ne kelljen újrapasztázni az utolsó lépést kihagytam) és "kiporszívóztam", takarítottam.

- Vírusirtó AVG nem talált semmit.



tegnap 19:55
 1/2 A kérdező kommentje:

Még hozzáfűzném, hogy csökkentett üzemmódban is fennáll a probléma, sőt ilyenkor nem lehet törölni fájlokat.


Normál üzemmódban volt, hogy kilőtte magát a gép kék képernyővel: "Az eszköz problémát észlelt, ezért újraindul. Összegyűjtünk néhány hibainformációt, aztán újraindítjuk a rendszert. 0% stb" - üzenettel.


Máskor meg:

"Your system seems to be having trouble starting. Dell Support Assist is scannin your hardware for a possible cause."

Product Name: Inspiron 7559

System BIOS 1.1.8

Service Tag: 5N4LLF2

ePSA: Build 4302.10 UEFI ROM


üzenettel, de nem talált semmit...


Majd:

"Felkészülés az automatikus javításra" - üzenet

"Számítógép diagnosztizálása" - üzenet

"Automatikus javítás - A Windows nem tud megfelelően betöltődni. A renszer-visszaállítással megpróbálhatja...blabla"

"Kísérlet a javításra" kezdőképernyő...


A rendszer teljesen megkergült, újra és újraindult magától, de visszahoztam újra a kezdő szutyok pozícióba, ahol nem lassú az intéző, de még a lomtárból való törlés is eltart egy darabig...

tegnap 20:08
 2/2 anonim ***** válasza:
szoftveres. Újratelepítés megoldja
tegnap 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!