Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 11 vs Windows 10?

Windows 11 vs Windows 10?

Figyelt kérdés

van bármi különbség a Windows 11 és Windows 10 között? játékokra értem. mert ha 2.3 fps különbség van csak, akkor vissza rakom a 10-es rendszert.


azért mert a 11, 6.5 GB ramot eszik üres járatba! míg a 10 3.6 maximum 4.7 GB ramot evett.


szept. 16. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért van a gépedben a memória, hogy használatban legyen? Vagy te azért vetted, hogy üresen álljon?
szept. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Az új generációs Ryzen processzorokhoz nemrég jött ki Win11 alá egy patch, amivel játékokban jobban teljesítenek.


Ezen kívül nincs számottevő különbség ebben a tekintetben, de érdemes szoktatnod magad a Win11-hez, mert a Win10 supportja rövidesen megszűnik.

szept. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem azért van a gépedben a memória, hogy használatban legyen? Vagy te azért vetted, hogy üresen álljon?


te szerinted normális dolog az, hogy 6.5 GB eszik? ha meg nyitom a böngészőt, akkor fel megy 7.2-re is. még megérteném ezt a 6.5 GB ram használatot, ha friss win11-nél nem volna ennyi háttérben futó folyamat. lásd a képen.


[link]


szerinted ennyi háttérben futó program volt a Windows 10 esetében ?

szept. 16. 19:40
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

ha már a 10 nem lesz jó, jön a linux


11 trágya

szept. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
linuxot sose használtam még, de valószínűleg nem is fogok. egy ilyen gépre ami nekem van, bűn lenne linuxot rakni.
szept. 16. 20:19
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Nekem nincs bajom vele... de nézegess teszteket. Nyilván a P+E magos intel procik alá kötelező a W11. Többinél én nem tapasztalok különbséget, és úgy nem is jön velem szembe a médiából, pedig sok tesztet nézek.


Most a ryzen 9000 megjelent, és volt egy xar W11 update, ami totál elszarta a teljesítményét, de azt is hamar javították, ésatesztek kb hibahatáron belüli különbséget mutatnak a két rendszer között.

szept. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 CspCsj ***** válasza:

Vegyesek az eredmények, van amelyik játék kicsit jobban fut 10-en, és van ami 11-en.

Nemrég egy frissítés tényleg gyorsított a 11-en, előtte a 10 felé billent a mérleg.

https://www.youtube.com/watch?v=izqEZmjTfuM

szept. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#3


"te szerinted normális dolog az, hogy 6.5 GB eszik?"


Egyrészt igen, normális.

Másrészt a memória nem úgy néz ki, ahogy te elképzeled, hogy van foglalt memória, meg szabad memória és kész... ez utoljára a DOS-os időkben volt így.

Manapság van foglalt memória, elérhető memória, szabad memória, fizikai memóriacímtér, virtuális memóriacímtér, kilapozható memória, nem lapozható memória, privát memória, megosztott memória, kernel számára fenntartott memória, driverek számára fenntartott memória, gyorsítótár, tömörített memória, stb.


"szerinted ennyi háttérben futó program volt a Windows 10 esetében ?"


Nem, és Windows 7 esetében sem ennyi volt, és XP esetében sem... és ennek mi a jelentősége?

Az operációs rendszer memóriakezelése időnként változik, és általában jobb lesz, nem rosszabb.

Az a memóriamennyiség, amit a feladatkezelőben látsz, az nem az, amire te gondolsz. Igazából egyáltalán nem könnyű meghatározni, hogy éppen mennyi az a memória, ami az alkalmazások rendelkezésére áll.

szept. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az a memóriamennyiség, amit a feladatkezelőben látsz, az nem az, amire te gondolsz.


volt egy gyerek itt gyakorin, hogy ö a Microsoft hivatalon weboldalán töltötte le a Windows 11-et. és neki ez a memória használat, közel se volt ennyi mint nálam. én Ncore-n töltöttem le, és úgy aktiváltam! ezért is írtam ki ezt a kérdést, mert azt mondta az illető, hogy ez a sok futó folyamat ami nálam fut, mind szemét.

szept. 16. 21:38
 10/12 anonim ***** válasza:

a win11 sokkal biztonságosabb (ha nem piszkálod el a beállításait) ami főleg hordozható laptop gépeknél jön jól.

a 10-et már felesleges megszoknod, egy év múlva lehúzzák a redőnyt (főleg cégeknél), így inkább 11-re szerezz rutint.

szept. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!