Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az Apple Music oldaláról hogy...

Az Apple Music oldaláról hogy lehet zenéket CD hangminőségben, veszteségmentesen vásárolni, majd a megvásárolt zenéket saját CD-re kiírni?

Figyelt kérdés
Konkrét dalokat keresek, amik sajnos kizárólagosan csak ezen az oldalon találhatóak meg, sehol máshol nem hozzáférhetőek. Beleértve bárminemű kereskedelmi forgalmat is. Hihetetlen!

szept. 14. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Az Apple-nek van erre - a veszteségmentes vásárláshoz - útmutatása.
szept. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az Apple oldaláról elérhető:

[link]

szept. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bár nem használtam még az Apple Musicot, de gyanítom, hogy bármilyen külső lejátszó által dekódolható formátumban nem lehet letölteni, mint ahogyan a Spotify és társai esetében sem.


Persze van rá megoldás;


Számítógépen (asztali vagy laptop, mindegy), amire telepíthető az Apple Music kliens, abban állítsd át veszteségmentes formátumra, telepítsd fel az Audacity nevű programot, majd operációs rendszertől függően állítsd be, hogy a belső hangokat rögzítse (tehát ne a mikrofont vagy vonalbemenetet). Indítsd el a felvételt az Audacityben, aztán indítsd el a zenét az Apple Musicban. Ha kész, állítsd le, majd vágd le a csendet a felvétel elejéről és végéről (az Audacity tud CD-DA frame-ekben is kijelölni), utána exportáld 16 bites WAV formátumba, ezt már ki tudod írni CD-re. Arra figyelj, hogy a mintavételi frekvencia 44100Hz legyen. Érdemes a számítógép hangrendszerét is 44100-ra állítani, hogy kevesebb újramintavételezés történjen, ha történik.


Ilyet én is csináltam már, csak Spotify-jal (ami nem tud veszteségmenteset), kicsit macerás és hosszadalmas, a kazettára felvételhez hasonlít, csak digitálisan.

szept. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3

Ez a módszer nagyon jónak tűnik, viszont nem találtam az Apple Music oldalán "veszteségmentes formátum" beállítási lehetőséget, és valószínű, hogy az alapszolgáltatása butítottabb hangminőségben történik, ahogy a Spotify esetében is.

Hogyan, hol tudom megtalálni ezt a beállítást? - ez a kulcskérdés!

szept. 16. 15:51
 5/6 anonim ***** válasza:

"viszont nem találtam az Apple Music oldalán"

Mert nem a weboldalon belül, hanem - mint az a #2-es hozzászólásban szereplő leírásban is szerepel - az alkalmazásban kell ezt bekapcsolni.


Windowshoz az Apple Music-alkalmazás innen:

[link]

érhető el.

Ha nem akarsz a Microsoft Store-ral vacakolni, megkerülhető - ennek módját itt:

[link]

írják le.

szept. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5

Igen, ezt néztem korábban is, de nálam egyszerűen nem indul el a letöltés. Néztem Operában is, Chromeban is. Lehet, hogy azért, mert 32 Bites rendszerem (Windows 7-em) van?


Erre mit tudsz mondani? Segíts valahogy, kérlek!


Ez most életbe vágó! Privátban szívesen leírom, hogy miért!

szept. 17. 15:28

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!