Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megváltoztatta a Google...

Megváltoztatta a Google kereséseid az, hogy itt a chatgpt?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre, hogy egyre többször inkább chatgptt kérdezek, ahelyett, hogy Googleben keresnék. Más is így van ezzel? Onnan jutott eszembe, hogy ma olvasom, hogy a Googlenek kell bizonyítani, hogy nem élt vissza erőfölényével az online hirdetési piacon.

szept. 11. 08:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Igen, én is így vagyok vele.
szept. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem használom a ChatGPT-t. Ismerősöknél azt veszem észre hogy hülyeségeket is szokott válaszolni. Rákeresek valamire, egy Reddit poszt többet ér mint amit a ChatGPT összehablatyol.
szept. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Nekem eléggé jól megy a googlezás, már 15+ éve csinálom.

Azoknak hasznos akik erre is lusták.


ChatGpt sokkal rosszabb eredményeket ad. Nekem ne mondja senki, hogy nem jó a prompt. Tök egyértelmű fejlesztői kérdésre hülyeséget írt. Beírtam neki, hogy bocsi, de ez így ezért meg ezért nem jó. Erre írt egy másik hülyeséget, azt is reagáltam, végül írt 3-4 alkalommal is valami mást, végül sikerült kiszenvednie azt amit googlezéssel sokkal hamarabb megtaláltam már korábban is.

Nem tudja jól kezelni azt, hogy pl kiszedi stackoverflow-ról a válaszokat, de szerintem azt se veszi észre, hogy melyik a helyes válasz meg azt se nézi, hogy nem mind1, hogy egy 10 éves válasz más elavult lehet.


Bezzeg ha azt kérem, hogy rajzoljon egy ascii p.nat akkor arra nem hajlandó :)

szept. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
Nem, és nem csak a ChatGPT "ittléte".
szept. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem használom a chatgpt-t, mert olyan mintha egy éppen beszélni tudó 2 és fél éves gyerekkel beszélnék akinek a lexikákis tudása nagyon nagy, azonban gondolkodni nem tud, mert az intelligenciája 0. Így megbízhatatlan gyakran téves válaszokat ad.
szept. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
Egyáltalán nem. Még csak elő sem fordult, hogy a "hagyományos" keresés helyett megkérdezzem, mindent megtalálok amire szükségem van.
szept. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

Megváltoztatta, mégpedig úgy, hogy a Kagi Quick Answer funkcióját használom a legtöbbet. A legjobban elköltött havi 10 dollárom. Normális kereső, de a top találatokból LLM (valamelyik Claude model) ír egy összefoglalót, és megpróbálja megválaszolni a kérdést az olvasottak alapján.

A Kagi amúgy sima keresőnek is jobb, mint a Google, főleg ha az ember menet közben ízlés szerint fel- vagy lehúzza az egyes domainek prioritásait.

szept. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Érdekes, amiket írtok, főleg, akik azt írták, hogy hülyeségeket válaszol.


Írtok erre példát? Főleg a fejlesztői kérdések érdekelnek, mik azok, amikben hülyeségeket válaszolt?

szept. 11. 12:51
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is inkább maradok a googlenél. Nem fejlesztői téma, de nekem is rendszerint hülyeségeket mond. Legmegmaradottabb, hogy tavaly, mikor 25 milla és afelett mentek nálunk a lakások, kérdésemre ajánlott egy 10 millás lakást. Lehetett vagy 8 éves hírdetés. Kértem is a linket. Ott volt, hogy lejárt.
szept. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szoktam használni a chatet is, de sokszor elég nagy hülyeségeket ír. Konkrétan programozó kérdésben beírom mit használok, milyen verziót, GIT link minden és nettó faxság amit generál. Leírja azt is, hogy a könyvtár nem képes bizonyos dolgokra, AMIKOR IGEN! Szóval nagyon buta még az AI bárki bármit állít. Persze a 20 éves technológiákhoz képest jóval fejlettebb, de ez még a munkát nem veszi el tőlünk az biztos. Sőt kifejezetten baromi zavaró volt a múltkor amikor gyanús linket kaptam és a telecomnál nem kapcsolt ügyintézőt, hanem csak az AI próbálta megoldani a problémámat. Kvára nem értette mit akarok és hiába mondtam, hogy kapcsoljon ügyintézőt, nem tette.


Chatet inkább arra használom, hogy megspróroljak X óra utána járást, de sokszor azt veszem észre, hogy 5-10 youtube videó, 3-4 nap utána olvasás közben sokkal több releváns infót kapok, mint a chat válaszából. Sőt sokszor hülyeségeket beszél. Pl 2 technológia összehasonlításnál (hiába írok verziót) akkora hazugságokat tud állítani, hogy nem lehet benne bízni.

Amikor meg leírom, hogy "dehát XY képes arra amiről azt mondod, hogy nem", akkor "beismeri" és próbál valami más bullshittek félrevezetni.


Szóval sajnos még a dokumentáció, kód értelmezésben sem jeleskedik, nem lehet benne bízni, de lehet úgy csinálni, hogy elsőre megkérdezed az AI-t, utána google.


Kicsit olyan érzésem van amikor szakmai dolgokat akarok tőle, mintha a dzsinnel beszélgetnék az Aladdinból. Nagyon-nagyon-nagyon pontosan, részletesen kell megfogalmazni mit szeretnél, de sokszor olyankor is hülyeségeket dobál ki.

szept. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!