Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tudom levédeni az oldalom...

Hogy tudom levédeni az oldalom, hogy nem tudjanak róla átmásolni?

Figyelt kérdés

A saját oldalamról egyre többen lopják a cikkeket.Hogy tudom levédeni,hogy legalább átmásolni ne tudják??

hupont-os oldalam van.


2010. nov. 2. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Sehogy.

JS-ben lehet ilyen "másolás védelmet" csinálni

(JS-es módszerrel az a baj, hogy kikapcsolják, vagy fájl/oldal mentéssel lementik, ezáltal megkerülve)

2010. nov. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak úgy tudod megakadályozni, ha nem teszed elérhetővé a megtekintést, ezáltal ha nincs mit megnyitni, nem is lehet továbbadni.

Nem fogsz tudni semmilyen hatásos dolgot bevetni, még ha letiltod a jobb egérgomb használatát az oldalon (hogy ne lehessen a másolás menüpontot kiválasztani), még akkor is ott van a CTRL-C és -V billentyűparancsok. Még akkor is az oldal forrását meg lehet nézni. Még akkor is az oldalt le lehet menteni és a kapott html-t felhasználni szabadon. Még az oldalt sem tudod eltüntetni nyomtalanul, mert ha a Google indexelte, akkor hetekig visszanézhető a megszűnt oldal, ahonnan szintén kimásolható tartalom.

Az internetnek pont az információmegosztás a lényege, nem lehet megkerülni az általad kiadott információ továbbítását, csak ha szigorú feltételekhez kötöd a láthatóságát. Akkor viszont oda a praktikusság és a könnyű hozzáférhetőség, vele együtt a látogatottság.

2010. nov. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Fel sem teszed.

2. Kellően felhívod a figyelmet arra, hogy az anyag védett.

3. Sehogy.

2010. nov. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!