Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Windows telepítőben mért...

A Windows telepítőben mért kapom ezt a hiba űzenetet ? A particiói nem javasolt sorrendben vannak. A GTP kulcsszóra keresve találhat további információkat. Mit tegyek ?

Figyelt kérdés

De ennek a híbaűzenet ellenére még is el tudom indítani a telepítést , m.2 PCIe ssd re szeretném persze ami egy Verbatim Vi300 512gb ős model.

Végíg is megy a telepítőben 100% ig a telepítés és utána újra fog indulni a gép a Windows telepítés folytatásához de ennek ellenère még is a Windows telepítőben dob vissza és nem megy tovább a telepítés , de ez akkor azzért van mert valami nem jó a particióial ?

Van web Sata ssd is amin az egyiken van Windows 11 ês gond nélkűl feltelepűlt meg 1tb ős hdd is adatoknak , de az m.2 ssd re egyszerűen nem akkár feltelepűlni.

Azt is probáltam már ha elléri a 100% őt a telepités és ha újra indul a gép huzam ki a pendrájvot amina telepítő van de nem segítet , olyan típet is kaptam hogy a biost àlicsam raid módban de ilyen beállítást nem találok a új alaplapomban ami egy Asus tufmgaming B660m- plus Dr.

És boot sorendeket is tőbéle kép állitottam , van mikor felismeri ott a m.2 ssd van mikor nem , szerencsére van a Sata ssd ïgy arról tudom használni a windowst de pedig nem értem mértnem akkar rá felmérni a Windows és a telepítés utolsó szakaszában bootolni róla ?

De adat meghajtóként lássa a Windows 11 Ben a m.2 ssd ha persze a Sata ssd ről bootolok be.

Vagy egyszerűen létezik csak adattárólóiéntként tudom használni és windowst isntallálni nem tudok ?


aug. 5. 02:40
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

- Ha több meghajtó is van a gépben, célszerű lecsatlakoztatni a telepítés idejére amelyikre amelyikre nem telepítünk.

- Telepítésnél az első újraindulás után a telepítő pendrive-ra már nincs szükség, ki is lehet húzni.

- Az első újraindulás után már arról a meghajtóról kell bootólnia a gépnek amelyikre az op.rendszert telepítjük. Újraindulás után a boot menüben azt a meghajtót kell kiválasztani amelyikre telepítünk, ha benne van a pendrive és arról akar bootólni. De ezt a BIOS-ban is belehet állítani.

aug. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Mert a telepítőben nem törölted a partíciókat róla. Mind. Azzal a piros X el..

(nem formázgatni kell)

aug. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Közben olyan típet is kaptam am8n jelenleg van windows 11 vagy is a sata ssd azt telhesen formázam le és töröljek rajta minden partciót mert van rajta 2 egy 100mb os meg 300mb os is van.

Azt probáltam már hogy lehuztam az m.2 ssd minden sata meghajtot , a 2db sata ssd , 1tb hdd és van egy dvd íro sata azt is , igaz akkor még nem mertem letörölni a 300 és a 100 megás particiót hogy azzért tidja használni a windowst a sata ssd ről , de akkor emiatt van 100% hogy azt írja a telepítő nem megfeleő sorrendben vannak a meghajtók és ezzért nem tudok eljutni m.2 ssd ről a telepítés végső szakaszába ?

Vagy az is lehet valóban bekéne a raid módot is a biosban kapcsolni ?

De azt ugye nem találóm sehol , amd asus tuf gaming alaplapokon láttam külföldi tech videoban de pont az én alaplapomon seholsem láttam erre beállítást.

aug. 5. 11:20
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

NEM! Ne raid legyen hanem ahci!

[link]

aug. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ha az m.2 ssd re akkrok bootolni mikor telepítés után ujraindul a gép akkor ezt a kí írást kapom : An operating system wasn't found.

Try disconneting any drives that don't contain an operating system.

Press ctrl+alt+del to restart.

Leforditottam google fordítoval és valami olyat ír az operácios rendszer nem található és inditsam úhra a gépet és lépjek vissza a biosba.

Peddig ugy állítotam a boot sorendet hogy 1 legyen a verbatim Vi3000 ami az m.2 ssd és 2 philips 16gb os pendrájv aminba telepítő van.

A pendrájvot ha kí huzom ha nem akkor se tud tovább bootolni az m.2 ssd re , az achi modót meg nem találom azr hogy tudnám bekaocsolni az asus tuf gaming b660m pro d4 új alalaplapomban.

De mikor leformártam és töröltem minden particiót a sata ssd ről annyival előrébb vagyok már nem írja tivább nincsebek helyes sorrendben a meghajtók.

Még nem huztam le a többi sata eszközöket ezzen ne múljón de gondoltam ha már bem írja a telepítőben ezt a hülyeséget a sorenekről akkor már hára felfog menni végre a m.2 ssd re a windows.

aug. 5. 14:48
 6/6 A kérdező kommentje:

A lehuzás sem segítet ha minden satát leváladztók , akkor lehetséges driver kell az m.2 ssd és azzért nem települ ? Vagy egyszerűen szar az ssd , csak tárólásra aljalnas mint egy hdd ?

De persze sata ssd vel ami egy kinsgton a400 8lyen gond nincs.

De lemerem fogadni ha vennék egy kinston vagy wester digital ssd amik elterjedtebbek márkában azzokra felmenének a windows.

Vagy budapesten van olyan számitógép üzlet ahol szakértők ha visszem az ssd ők ott felrakják nekem ? Persze nem 9lcso mulatság gondolom 15-20 ezret eljérnek , licensz nem kéne mert az alapkaphoz van regudztálva.

aug. 5. 16:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!