Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » PC-n karaoke, visszahang...

PC-n karaoke, visszahang effekt élőben késés nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Számítógépen szoktunk karaokezni, ehhez van egy Shure vezetékes mikrofonunk és egy Behringer MIC100 Mikrofon előerősítőnk.

Sikerült beállítani, hogy visszahalljuk magunkat a hangfalon ha beleénekelünk, viszont szeretnénk visszhang effektet is.

Tudom, hogy ehhez kellene egy külön echo kütyü, de anélkül nem lehetséges pc-re valami megoldás hogy élőben legyen visszahang effekt?

Iphone karaoke appok között van olyan app, aminél késleltetés nélkül visszahallom a hangomat visszhanggal együtt.



júl. 11. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a hangeszköz ami az előerősített mikrofon jelet veszi tudja, vagy maga az előerősítő, akkor lehet. Egyébként külső effekt szükséges. A számítógép csak a zenét adja a hangeszközbe, amibe a mikrofon is csatlakozik, az a géphez nem jut el, így szoftveresen ez nem megoldható.
júl. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy VST Host:

[link]

és egy tetszőleges késleltető VST plugin:

[link]

segítségével kivitelezhető.


A késleltetést ASIO meghajtóprogrammal csökkentheted - ha a hanginterfészednek nincsen ilyesmije, akkor létezik univerzális ASIO driver:

[link]

júl. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is úgy gondolnám hogy szoftveresen nem megoldható, de akkor mobilos karaoke programokan miért működik szinte hibátlanul?! :)
júl. 11. 15:04
 4/7 anonim ***** válasza:

"Én is úgy gondolnám hogy szoftveresen nem megoldható"

Minimális késleltetéssel megoldható - erre mutattam példát a #2-es hozzászólásban.


Ha a hangkártyában van kellően erős DSP, akkor lehet, hogy a hangkártya meghajtóprogramjában is van rá lehetőség (hangszínszabályzás és zengető szokott lenni bennük - lásd: Realtek HD Audio Manager, Sound Blaster Control Panel) - ez esetben a késleltetés még kisebb mértékű, hisz a DSP leveszi a terhet a CPU "válláról".

júl. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
DSP-s hangkártyákkal simán megoldható ilyen szinte 0 késéssel. Pl. Universal Audio hangkártyák.
júl. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, próbálkozom :)
júl. 12. 14:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Amikor ilyet írunk, hogy alacsony késleltetés, akkor néhány ezredmásodpercről van szó. Maga a hang a levegőben pár métert tesz meg ennyi idő alatt. Játszadozni nem vennék UAD-ot, de az a megnyugtató megoldás, csak illene kihasználni is annyiért már, nem csak karaokézgatni.
júl. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!