A DuckDuckGo alkalmazáskövetés elleni védelmét miért jelzi a teló VPN-nek? A DuckDuckGo alkalmazáskövetése VPN vagy nem? Mi a különbség és mi a hasonlóság a DuckDuckGo alkalmazáskövetés elleni védelme és a VPN-ek között?
A VPN nem adatvédelemre való és egyáltalán nem jársz vele jobban, mint követésblokkolóval. Az adatok, amiket az alkalmazások küldenek (akár GPS és wifi alapú helyadatok, eszközazonosító, stb.) egyáltalán nem lesznek elfedve, ha csak nincs valami szűrés a VPN szerver oldalon. Márpedig ha nem mondják, hogy van, akkor nincs.
Egy jó kliens oldali blokkoló, mint pl a Netguard ( [link] ) vagy TrackerControl ( [link] ) sokkal jobb. Lehet, hogy. DuckDuckGo is jó, azt nem ismerem. Ezek kofejezetten arra valók, hogy védjék a személyes adataidat és alkalmazás/domain szinten tudsz blokkolni.
#4
Attól függ, kitől akarsz elrejteni és mit. Az IP címat elrejteni lószar, mert millió és egy egyéb paraméter van, ami alapján be tudnak azonosítani, illetve meg tudják határozni a földrajzi helyedet. Alapjáraton eleve nem is a te címeg látják a honlapok, mert 100-ból 99-szer szolgáltatói NAT mögött vagy és az IP címed, amit a weblapok megkapnak egy gyűjtőcím. Egy kisebb régió összes felhasználója amögül látszik.
Ami a kapcsolat titkosítását illeti, megint csak az a kérdés, kitől akarsz rejteni és mit. VPN-nel gyakorlatilag csak az internetszolgáltató elől bújsz el.
A NordVPN is más miatt népszerű. Azért, mert a minimumot logolja a lehető legrövidebb ideig, ami technológiailag lehetséges és ellenáll a hatóságok adatszolgáltatási követeléseinek, amíg legálisan lehetséges.
A VPN az adatbiztonság utolsó lépése, ha minden más elrendben van. Ha egy pőre VPN-től várod a biztonságot, az olyan, mint halottnak a csók.
"Viszont az ilyen tüzfal szerü alkalmazások nem rejtik el az IP címed, és nem titkosítják az internetforgalmadat, mint egy vpn."
A nyomkövetés ellen az IP-cím elfedése, illetve a VPN-kliens és szerver közötti titkosítás nem véd. A VPN-szolgáltatásoknak több feladatköre van:
- az IP-cím elfedésével a távoli fél nem az Internet-szolgáltatódtól kapott publikus IP-címedet látja, hanem a VPN-szerverét, így ki lehet kerülni a geolokációs korlátozásokat
- a kliens és a szerver közötti titkosításnak hála köztes fél nem tudja kifürkészni a forgalmadat - ez főleg olyan esetekben érdekes, ahol kifürkészhető a forgalmad (nyílt wifi hotspot, kávézó, hotel, reptér, könyvtár)
viszont a VPN szolgáltatás:
- nem szolgál kártevőkeresőként
- nem szűri a böngésző által küldött böngésző ujjlenyomatokat, a nyomkövető sütiket
- nem gondolkodik helyetted, nem felügyeli, milyen oldalt nézel meg, ott mit nyitsz meg, hova regisztrálsz, mit töltesz le, mit osztasz meg
- nem "tartja a hátát" az általad esetlegesen elkövetett bűncselekmények miatt, együtt kell működnie a helyi hatóságokkal
"A DuckDuckGo alkalmazáskövetés elleni védelmét miért jelzi a teló VPN-nek?"
Mert helyi átjárót hoz létre a mobilodon, ahhoz csatlakoznak az alkalmazások.
"Mi a különbség és mi a hasonlóság a DuckDuckGo alkalmazáskövetés elleni védelme és a VPN-ek között?"
A VPN-szolgáltatások esetében a szerver távol van, ami - többek között - nem végez nyomkövetés elleni szűrést, viszont elfedi az Internet-szolgáltatótól kapott publikus IP-címedet és titkosítja a VPN-kliens és szerver közötti forgalmat. A Duckduckgo eszköze a mobilon fut, lényegében egy lokális VPN-szerver (ami a VPN-szolgáltatásokkal ellentétben nem fedi el a publikus IP-címedet, és nem titkosítja a forgalmadat), de meg van spékelve nyomkövetés elleni védelemmel.
#7 Ez nagyrészt igaz, de van benne 1-2 pontatlanság.
"nem szolgál kártevőkeresőként"
A többségük valóban nem, de pl. a NordVPN-ben, vagy a SurfShark-ban van vírusirtó.
"nem gondolkodik helyetted, nem felügyeli, milyen oldalt nézel meg"
A legtöbb fizetös VPN-ben van valamilyen védelmi funkció, amit ha bekapcsolsz, blokkolja a weboldalakon lévö reklámok, weboldalakon lévö nyomkövetök, és a potenciálisan vírus letöltést/átverést tartalmazó weboldalak betöltését. Persze ez nem ad 100%-os védelmet, de tapasztalatom szerint azért elég jó.
"nem "tartja a hátát" az általad esetlegesen elkövetett bűncselekmények miatt"
Az ingyenesek általában igen, de a legtöbb fizetös vpn nem naplózza, hogy melyik ügyfél mikor melyik szerverhez csatlakozik. Ezért hiába kötelessége, hogy együttmüködjön, nem is tudja megmondani, a hatóságoknak, hogy az adott IP cím mögött ki állt az adott idöpontban. Illetve a legjobb VPN-ek elszigeteltebb, barátibb adatvédelmi törvényekkel rendelkezö országokba vannak bejelentve, pl a NordVPN Panamába, így nem is nagyon lehetne öket bármire kényszeríteni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!