Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Inkább egy olcsó, de új...

Inkább egy olcsó, de új laptop, vagy használt, felújított üzleti laptopot vennétek ugyanannyiért? Maximum 80 ezrem van a témára.

Figyelt kérdés
júl. 7. 13:22
1 2
 1/11 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
72%
80 ezerért nem nagyon kapsz új laptopot, így ez kizárásos alapon használt lesz. 200 ezerért már lehetne gondolkodni egy olcsóbb újon, de az is esélyes, hogy csak korábbi generációs lenne.
júl. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Ennyiért csak használtat.
júl. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Csak is használtat. Már 2018-ban sem lehetett kapni normális laptopot ennyiért. Én 88-ért vettem egyet újonan, de nagyon megbántam. Kb fél évig ha bírtam normálisan használni. Hiába bővítettem ramot meg cseréltem benne a HDD-t SSD-re szinte használhatatlanul lassú volt. Akkor megtanultam hogy laptopért a lehető legtöbbért amit kitudok rá fizetni, és abból a lehető legjobbat. 3 és fél éve vettem 210-ért egy másikat. Az még most is szinte olyan gyors mint mikor kibontottam és fizikálisan, vagyis szerkezetileg sincs még semmi baja.
júl. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
14%
Már 50-60 ért is van új. Nézz körül.
júl. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
120 000-től indulnak a vállalható teljesítményű új laptopok, 80 000-ből csak használtat tudsz venni.
júl. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#4 Az olyan is... Ha az a 88 ezres amit én vettem olyan volt amilyen, akkor milyen lehet az 50 ezres... Belegondolni is rossz.
júl. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Olcsó új. N100 környéke


De a használt 8+ gen se rossz, de csak top minőségkategóriában

Letitude, thinkpad, elitebook...

júl. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a 80.000 Ft új laptophoz elég szűk költségkeret, ennyiért nagyon gyenge minőséget kapsz. Ezeknek mind a külső anyaghasználat, mind pedig a belső alkatrészek minősége gyenge. Lassú is lesz, gyenge is, én nem vennék ilyent.

Használt felújított laptopnál már jobb a helyzet. Bár ennyiért lehet, hogy 5 év körüli gépet kapsz, de üzleti kategóriásat, amit 10 év használatra terveztek. Amire viszont figyelj, hogy Windows 11 kompatibilis legyen (ezt mindenhol feltűntetik). A Windows 10 2025 október 14 után nem kap több frissítést (vagyis csak pénzért), így azoktól a gépektől, melyek nem futtatnak újabb verziót, sokan szabadulnának, hogy egy kis pénzt kapjanak érte.

Én (is) nemrég vettem laptopot, picivel több költségkeretem volt rá, 105.000 Ft, de még ennyiért sem volt érdemes újat néznem. Felújítottban viszont elég korrektet kaptam, továbbá újéval megegyező 2 év garancia is van rá. Azt is meg tudtam nézni, hogy üzemórában nem sokat ment (na majd nálam fog).

júl. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igazából nekem a win 11 nem is tetszik, úgyhogy nem ragaszkodom hozzá.
júl. 9. 18:00
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

A Windows 10 nekem is jobban tetszik, de sajnos bő egy éve van vissza, kivéve ha valaki fizet érte, akkor további 3 év frissítést kaphat. Elég problémás lehet egy nem támogatott operációs rendszert használni, lásd Windows 7. Már sok alkalmazás erre nem is telepíthető, vagy csak régi verziók. De a biztonsági kockázatok a legjelentősebbek.

Én azt mondom erre, hogy az operációs rendszer fő feladata az alkalmazások futtatása, ha minden működik rajta, amit szeretnék, továbbá frissül és biztonságos, akkor a többi másodrangú.


Egyébként van alternatíva, pl. a Linux. A Linux Mint Cinnamon kifejezetten jó alternatíva, sőt Wine-val sok Windows alkalmazás is telepíthető rá (de rengeteg programnak van Linux verziója vagy alternatívája is). Ráadásul a fent ajánlott Linux Mint Cinnamon egy elég jól optimalizált és gyors operációs rendszer, nekem 10 év körüli régi laptopon van, nagyon jól működik vele.

júl. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!