Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mitől lehet ez hogy kevesebb...

Mitől lehet ez hogy kevesebb memóriát ir ki a windows ?

Figyelt kérdés
5 gb memóriát tettem a számitógépbe egy 2 gb ost egybe, és 3 db 1 gb os ramot.sebességük tipus egy.A bios kimutatja a memória méretet normálisan de windowsban 4.6 ot ad. Nem integrált a videókártyám mer azt hallotam ha integrált akkor a ram méretből vesz el de külön van. Rendszer windows 7 ultimate 64 bit. Most igy pocsékba ment 1gb ram :) azt nem tudom ha ujabb rendszert tennék rá megoldodna a probléma ?Tudom hogy régi holmi de most ilyenem van.
jún. 19. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Az integrált grafika elvisz 400MB körül. Ha van benne videokártya külön, akkor bios-ban kikapcsolhatod az integrált grafikát valahol (legtöbb alaplapon meg lehet tenni), és akkor nem foglal helyet neki.


Tehát az nem számít, hogy te nem használod az integráltat. Azt külön ki kell kapcsolni még.

jún. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

5 vagy 4,6 annyira nem érdekes.

Amúgy BIOS-ban nézz körbe.

jún. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 CspCsj ***** válasza:

1.

Talán csak a rendszer korlátozta.

Nézd meg az "msconfig" rendszerprogramban > Rendszerindítás fül > Speciális beállítások > Maximális memória - nincs-e beállítva? Ha be van, akkor vedd ki a pipát.

[link]

[link]


2.

BIOS-ban kereshetsz "Memory remap" lehetőségre

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..


3.

Memóriafoglalat vagy memóriamodul rossz érintkezése is okozhatja, szóval párszor még csereberélném hátha valamelyik variációban megjavul.


4.

Mivel a memóriavezérlőt már egy ideje a processzorba építik, így valamelyik processzorláb rossz érintkezése is okozhat ilyet, - a processzort kivenném és megnézném a lábakat, hátha valami kosz/hővezető paszta került rá, esetleg görbe.


Bár ezelőtt inkább egy Linux (Live) telepítőt is kipróbálnék (pl. Ubuntu vagy Mint), mert arról elindítható telepítés nélkül a rendszer, sőt akár memóriateszt is van.

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=9nq9579cbQw

jún. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!