Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az alábbi szempontokat figyele...

Az alábbi szempontokat figyelembe véve milyen laptopot ajánlatos vásárolni?

Figyelt kérdés
Főleg egyetemi tanulmányokhoz, projektek, beadandók készítéséhez kellene, azaz Microsoft Word, Power point, Excel alap legyen rajta és fusson akadozás nélkül, illetve böngészésre lenne használatos. Időnként filmnézéshez, zenehallgatáshoz és nem túl nagy játékokhoz, pl. Civilization 6 játékhoz használandó. Ár-érték arány fontos szempont.

jún. 15. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Én egyetemre csak MacBook Air-t (legalább M1 prodival) (vagy esetleg iPadet) vinnék. Könnyű, gyors, rengeteg üzemidő, minőségi hardver.

Azt nem tudom, hogy pl. civ6 megy-e rajta, a többi gond nélkül.

jún. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
52%

sajnos minimumhoz is kell egy picit erosebb igp

mint masik kerdesnel is irtam

az ilyen radeon 610M es meg UHD 600 szeiras igp s gepek nem elegek hozza es nagyon olcson a legtobben ezek vannak


eleve fapados gepek


eppen mostani idoszakban pedig elege elkapkodtak a normalis laptopokat boltokbol meg kicsit fentebbi savbol is 300 korul nem hogy 200 es 100 as savban


rengetegen vesznek uzleti hasznalt laptopot amik jo hasznaltan, garival boltot is kereshetsz, vagy dedikalt vga legsen benne valami alap, vagy erosebb igp


mivel rengeteg variaco lehet nincs ertelme felsorolgatni procikat igp ket vga akat


netan linkelhetek par peldat ha talalok hasznaltan

jún. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
jún. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Most linkelek egy üzleti dell laptopot(2 év garival):

[link]


Újonnan pedig egy halom laptop található.

Szóval nehéz ezért is bármit így ajánlani a semmiből. Mindegyik akár használt üzleti laptop is megcsinálja ezeket a dolgokat vagy akár az új laptop is. Valami normális cpu+integrált videó kártyával(i5,i7,Amd ryzen 5,7)


Képernyő átló mennyire fontos? Súly?

Mennyi tárhelyre lenne szükséged alapjáraton? 512Gb ssd elég lenne?

Az üzleti laptopok általábban jobban összevannak rakva, mint egy mezei átlagfogyasztói laptop amit újonnan megveszel. Persze többet tudhat egy új laptop és akksija is valószínűleg jobb. Sok olcsóbb átlagfelhasználóknak szánt laptopok hűtése vacak, de legalább jól néznek ki...


[link]

jún. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nemrég vásároltam laptopot. Nagyon nagy részben attól függ, mennyit szánnál rá.

Nekem 100.000 Ft körüli költségkeretem volt. Sajnos ennyiért újat nem lehet kapni, pontosabban van pár készülék, de ezek minőségben, teljesítményben és anyaghasználatban sem túl jók. Ennyiért viszont már elég jó felújított laptopot lehet venni, melyekre a gyárival megegyező garanciát is kapunk (én pl. 2 év garanciát kaptam rá, ami miatt teljesen biztonságosnak tartottam a használt vásárlását). A felújított annyit jelent, hogy kitakarítják, újra pasztázzák, alaposan átnézik és cserélik az elhasználódott alkatrészeket, illetve bővítik pl. a RAM-ot. Egy 3-4 éves üzleti kategóriás laptop, ami új korában 400-500.000 Ft volt, felújítva 100.000 Ft körül megvásárolható. Ezek a készülékek tartósra vannak tervezve (10+ év élettartam), továbbá anyaghasználatban és teljesítményben is jobbak az otthoni használatra szántaknál. Egy 3-4 éves üzleti kategóriás laptop jobb és erősebb, mint sok új, amit a boltokban árulnak. Amire figyelni kell, hogy Windows 11 kompatibilis legyen, illetve legalább 16 GB DDR4 memória ajánlott. Egy ilyen készülék mind hardveresen, mind pedig szoftveresen még további 3-5 évig megállja a helyét.

Amire te szeretnél laptopot, egy ilyen konfiguráció bőven megfelel. Mivel prémium minőség, nem lesz rövidebb életű, mint egy belépő szintű új, felújított üzleti kategóriás laptop, ilyent érdemes keresni.


Ha újban gondolkozunk, 100.000 Ft körül nem érdemes keresgélni. Ezért nagyon gyenge konfigurációt kapnánk, ami anyaghasználatban és minőségben sem túl jó (sokszor a garancia lejárta után már tönkre megy). Mi mosógéppel jártunk így, megvettük a legolcsóbbat. Egy hónap múlva már javítani kellet. Majd 3 hónap múlva megint, ugyanazzal a hibával. Majd fél év múlva ismét ment a garanciás szervizbe, akkor már más baja. Majd pár hónappal később megint rossz volt, megint szerviz. Végül a motor is tönkre ment benne, és még nem volt 2 éves a gép, kívülről mint egy új. Még mondtam is az ügyintézőnek, hogy ha nem lenne garanciás, ezt a mosógépet én már biztosan nem javítanám. Szerencsére a garanciás szerviznek is az volt a véleménye, mint nekem, ötödszörre már nem javították, az árában vehettem egy újat, de inkább ráfizettem és jobbat választottam. A laptop bár nem mosógép, egy olcsó készüléknél viszont a külső és belső alkatrészeken is spórolni próbálnak, ami miatt nem lesz túl hosszú életű. Lehet, hogy gyors lesz, az alap játékokkal sem lesz gond (a mosógépünk is szépen kimosta a ruhákat), csak épp az nem mindegy, hogy mennyi ideig fog működni. Talán megoldásként azt tudom javasolni, hogy vedd meg a garancia kiterjesztést 5 évre (igaz, hogy ez kb. 30-40.000 Ft), de nagyobb biztonságot nyújt, ha 5 éven belül javíthatatlanul tönkre megy, kapsz helyette egy másikat, ha pedig javítható, akkor sem kell érte fizetni. Inkább garancia alatt legyen alaplap hibás, mint utána. :D

A 150.000-es árkategóriában talán már találsz jót, viszont ez is még csak belépő kategória lesz, de remélhetőleg bírni fogja pár évig.

jún. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!