Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Így ketté tudom osztani a...

Így ketté tudom osztani a számítógépet?

Figyelt kérdés
Windows XP, és Windows 7 lenne rajta, 32 bitesek. Öcsémé XP enyém meg win7. 160as a winchester tudom nem sok, nem is lényeg az most. Megosztódik kétfelé 80-80ra majd? Nehéz megcsinálni? Telepíteni op.rendszert tudok. És win7ról mik a vélemények? Továbbá egy kérdés: 1gb ram van minderre, ha csak XP-n van épp a gép bejelentkezve akkor nem használ win7nek is ramot el ugye?
2010. okt. 25. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz kétfelé particionálni, bár én 3 felé partícionálnám, egy az XP-nek, egy a 7-nek, és egy adat (akár mindkét operációs rendszeré), így kisebb az adatvesztés kockázata (pl. vírus, rendszerösszeomlás miatt).

Mikor az egyiket felteszed (XP), akkor tudod particionálni az elején (a telepítés legelején), ott hozd létre a partíciókat (bár ha már fent van az egyik operációs rendszer (pl. az XP), az alól is tudsz partíciókat létrehozni, pl. a Partition Magic, Partition Manager programokkal.

Természetesen mindig csak az az operációs rendszer használ RAM-ot, amelyik éppen fut.

2010. okt. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

I. Neked kell elosztani a vinyót un. partíciókra telepítéskor.

II. Egyáltalán nem nehéz, de mindenképp az XP-vel kezd a telepítést.

III. A Win7 addig jó míg nem játékra kell. Amúgy ok.

IV. Nem, a 7 akkor nem vesz el RAM-ot.

2010. okt. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

csak öcsém játszik ezért gondoltam xp-re ami most is van. Nekem bőven jó a hét meg tetszik is. Szerintetek is jó? Elég két partício? egy a windowsnak meg progik

,másikon film,zene, kép miegymás.

2010. okt. 25. 18:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha javasolhatok egy elosztást akkor így csináld:

50Gb (Az XP-nek)

50Gb (A Win7-nek)

60Gb (Ez amolyan tárhely)


Elég a 2 partíció is, de így baj esetén van hová nyúlni.

2010. okt. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A 60gb-os tárhelyet nem értem. Ha bármit telepítek rögtön települ oda is?? vagy ez egy harmadik, mindkettőnk átlal látható partíció és ezen lennének a fontos dolgok. De hát ha vírus van ezt is megfertőzheti. Légyszíves magyarázd el:)
2010. okt. 25. 19:03
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért jó a külön partíció (ha csak egy operációs rendszered van, akkor is ajánlott mégegy partíció), mert arra teszed az adataidat, programokat..., így amikor újra kell telepítened az operációs rendszert, akkor az adatvesztés minimális (csak arról a plusz partícióról felteszel mindent újra, és máris visszaállt a régi "géped").

Amúgy én kevesebbet hagynák az op. rendszereknek

XP 10GB

7 20GB?

A többi közösen. Egyébként annyi a lényeg, hogy telepítéskor átírod a telepítés helyét erre a partícióra (pl. E:).

A vírusok pedig nem erre "hajtanak", leginkább az operációs rendszert (a Windows mappán belül) teszik tönkre a dolgokat.

2010. okt. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Itt arra értem, hogyha netalántán sérül az egyik meghajtó, akkor nem kell mindent előről kezdeni hanem ottlesz az a 60Gb ahol a fontos dolgok vannak. Gondolok itt a driverekre, fontos dokumentumokra, stb...
2010. okt. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

19:19

Te milyen konzervatív win-t használsz ami ekkora hellyel is beéri? :D

2010. okt. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Beéri ennyivel, csak nem a C:-re telepítek, azt is átállítom a másik partícióra.
2010. okt. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na így már értem.
2010. okt. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!