Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Fájlokat szeretnék átvinni...

Scrap kérdése:

Fájlokat szeretnék átvinni egyik gépről a másikra vezeték nélkül. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Adott egy asztali PC, valamint egy laptop, ezek között szeretnék rendszeresen fájlokat cserélni. Van egy wifi-s modem itthon, jelenleg ez szolgálja a különböző távvezérlési megoldásokat (okoscuccok), nyomtatót, stb… számítógépet is láttam már, annak idején volt is munkacsoport belőve, ám ez a megosztás/hálózatbeállítás most kifog rajtam. Mindkét gépen Win 11 van. Az asztali vezetékkel csatlakozik a modemhez. Milyen lehetőségeim vannak tehát ennek megvalósítására?

jan. 14. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Megosztod a hálózatra a két könyvtárat és kedvedre tudsz másolgatni a kettő között a hálózaton.
jan. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Smb elég szar, így elhiszem, hogy nem sikerül mindig.



Legjobban úgy lehet kicselezni a szarságait, ha fix ip-t állítasz be a gépeknek a routerben (mac cím alapján lehet ezt meghatározni)


És aztán ip cím alapján csatlakozol, a megosztottnak beállított mappához, tehát féjlböngészőbe a másik gép címe, valami ilyesmi:

\\192.168.1.6

És akkor itt már látnod kell a másik gép megosztott mappáját, annak csinálhatsz parancsikont, vagy áthúzhatod baloldali sávba gyorselérésnek.

Így sokkal biztosabban megtalálják egymást a gépek, mint a felhasználónév alapján, pl \\Dorkagepe, vagy újabban ilyen szar nevet ad alapból a windows, hogy \\DESKTOP_Q3HJKI és hasonlók.


Hozzáadhatod távoli meghajtóként is, így a másik gép mappája betűjelet kaphat nálad, de ez amúgy megint egy szarság, mert alapból folyamatosan indexeli a fájlokat, meg egy csomó marhasága van, nekem nem jött be.

jan. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pendriveon..? 🙄
jan. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!