Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Problémát jelenthet, vagy...

Problémát jelenthet, vagy kárt okozhat egy e-bookban az, ha folyamatosan csatlakozik a WiFihez, vagy jobb kilépni?

Figyelt kérdés

2023. dec. 6. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi kárt okozhatna..???
2023. dec. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sejtésem se, mivel azt se tudom, mire való. Az e-book meg működik anélkül is.

Amazon-fiókot csináltam, nagynehezen csatlakoztam a WiFi-hez. Mindez azért, mert azt hittem, akkor le tudom tölteni a könyvhöz járó (felhőben tárolt) könyveket, és szótárakat.

Hát semmit! Részint angol nyelvű cuccot kínál, részint horror áron.

Az e-könyvön csak a német-magyar és az angol-magyar van, a többiért pitizni kell.

2023. dec. 6. 16:03
 3/5 BeefEater ***** válasza:
100%

Tehát lett egy Kindle-d?

Nyugodtan hagyhatod a Wifit bekapcsolva. Ha regisztráció után engedélyezed a "Send to Kindle" funkciót, akkor emailben is tudsz rá könyveket küldeni. Kényelmes, de torrentezett tartalomhoz mondjuk nem ajánlott...

2023. dec. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, lett! : )

#3! Azért kaptam így a kérdést, mert felismertél a májusvégi kérdésem után? : D

t.i.: " Melyik formátumú könyvek olvashatók számítógépen, laptopon is, e-book nélkül? (csak hogy tudjam, melyeket érdemes letöltenem) "

Máig sem tudom, miért zúdította rám ott vki minden dühét az nCore-tagság miatt,

de innen is üzenem neki: a zen legyen vele, remélem, azóta rálelt a lelke békéjére!


Úgyhogy nekem a kitelt a karácsony, de ilyesmi nálam nem "ünnepfüggő" dolog, olvasni minden nap szoktam. Asszem, írtam múltkor, hogy ha küszöböt rágom el, akkor is beszerzek egy Kindle-t. Fél évbe telt, de megvan, úgy, hogy változatlanul nem vagyok adósa senkinek, aktuális sárga csekk is (eddig) mind időben letudva.

Többet ér egy-egy jó könyv, mint TV, net, okosteló, szomszédaim és rokonaim együttvéve.

Bár nekem egyébként sem ott vannak "ünnepnapjaim", ahol azt a naptár jegyzi: minden nap keleten kel, nyugaton nyugszik. Néha rámcsörögnek, oszt kívánnak boldog ezt-azt, én meg nézek ki a fejemből, hogy nem létezik, hogy megint eltelt egy év.

Ritka ünnepnapok azok, amikor véghez tudom vinni az aznapra tervezett teendőimet...és leülhetek végre olvasni. Gyakoribbak azok, amikor ha tetszik, ha nem, csak olvasni tudok, mivel vízszintben kell töltsem a napot. Úgyhogy nálam minden út a könyvhöz és a ZENéhez vezet.

Azért kérdeztem ezt a WiFi-dolgot, mert mittudomén, mi az, de ha pl. zabálja az akkut, akkor van élet a WiFin kívül is.

Még arra próbálok rájönni, hogyan tudom a könyveket TÉMÁKRA , csoportokra bontani, pl. szerzők szerint, vagy tematika szerint (pl. krimi, történelem, életrajz...) Hol cím szerinti abc-sorrendbe teszi a több száz könyvet, hol másképp keveri őket, holott én #szerzők szerinti almappákat teszek a "document" mappába. Sorozatok esetén a könyvek az olvasás sorrendje szerint szintén rendezve, de az e-book tesz arra, hogy kövesse a jót.

Köszönöm a válaszokat, oszt majd, ha megint elakadok, újra gyüvök zaklatni titeket.

Addig is: egészséget, minden hasznosat és jót, további szépet nektek! : )

2023. dec. 8. 15:57
 5/5 BeefEater ***** válasza:
100%

Te sokat felételezel rólam és a memóriámról...

Az Amazon fiók elárult.


Nem igazán van jó módszer katalogizálni a cuccaidat... Van a "collections" funkció (például: [link] ) de ez eléggé fapados sajnos. Más nincs.


Akkuidő: én szinte minden nap olvasok rajta valamennyit, Wifivel kb 2 hetet bír, ha kikapcsolom akkor majdnem egy hónapot. (A háttérvilágítás többet fogyaszt, mint a Wifi.)

2023. dec. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!