Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy lehet ennyire rossz egy...

Hogy lehet ennyire rossz egy új telefon?

Figyelt kérdés
Kb 2 hete jött meg a realme c53 telefonom. Emagról lett rendelve, elvileg új. Semmit nem csináltam vele ami ártott volna neki, nem esett le pl. Az alján lévő "gombok" (nem tudom mi ezeknek a rendes neve) viszont szinte egyáltalán nem működnek. Gondolok itt a vissza (nyíl), tálca (kör), és megnyitott appok (négyzet) gombokra. Egyrészt akkor is aktiválódnak, ha éppen rájuk fújom ki a levegőt, ezt le is teszteltem. De van hogy maguktól is, egymás után sokszor, mint mikor a billentyűzeten beakad egy billentyű. Akkor is, ha magamtól távol tartom a telefont, és hozzá sem érek a képernyőhöz. Amikor meg tényleg rányomok valamelyikre, nem érzékeli. Változó, hogy éppen melyik nem működik a háromból. Lehetséges, hogy valaki visszavitte garanciára hivakozva a rossz telefonját, és azt kaptam meg? Vagy gyári hibás lehet? Nagyon gondolkodom, hogy én is élek a garanciával, mert ez katasztrófa...

2023. nov. 25. 08:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. A Realme C53 alapból egy kis 50ezres belépőszintű, gyengus, rossz hardveres készülék.


2. A Realme, bár általánosságban nem olyan vészesen rossz, de mégiscsak egy "olcsóbb mellékvágánya", egy szintén nem túl nagy gyártónak, az Oppo-nak.


3. eMag-ról alapból nem nagyon szabad ilyesmit rendelni, de ha meg is teszed, érdemes nagyon megnézni. Eléggé el van rejtve, de simán lehet hogy ahogyan mondod, egy felújított/"refurbished" verziót vettél.


4. Próbáld meg a képernyő újrakalibrálását, illetve ha van a beállításokban olyan, az extra érzékenységet kivenni.

2023. nov. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen mi is a kérdés? Ha rossz, küldd vissza...
2023. nov. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően egy ilyen árkategóriájú telefontól csodákat ne várjon senki, de ha tényleg használhatatlan akkor vidd vissza és szánj rá egy kicsit többet és vegyél egy komolyabb telefont.
2023. nov. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Ártól függetlenül ez nem általános, és nem is elfogadható. Hibás darab lehet.
2023. nov. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#2 Hogyhogy mi a kérdés? Az, amit feltettem. Hogyan lehetséges az, hogy egy elvileg teljesen új telefonnak ilyen hibái vannak, amik már szinte használhatatlanná teszik. A többieknek köszönöm a válaszokat!
2023. nov. 25. 10:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Gagyi a gyártó, és sajnos átcsusszant egy hibás kijelző. Ha 14 napon belül vagy, akkor mehet vissza, ha azon túl,akkor gatanciális ügyintézésre ez van. Bár nem lennék mehlepődve akkor se, ha egy ilyen hiba átszaladna akár pl a samsung gyártósorain is.


Vagyis én a leírásból egyértelműen hardveres problémára gyanakszom.

2023. nov. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!