Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egyetemre milyen laptopot...

Egyetemre milyen laptopot javasoltok?

Figyelt kérdés

Eddig gamert akartam venni de ismerős azt mondja nem jó választás ,mert hamar merül nehéz a gép meg a töltő is és folyton kábelen kell majd logjak szóval hordozhatoság szempontjából szerinte nem jó választás.

Ti mit vennétek? Informatika szakra megyek így első sorban programozni fogok rajta használnám még film nézésre meg 1-2 játékra.

Tehát ne legyen nehéz 4-5 órát bírjon ki az akku de azért erő is legyen benne.

400 ezer a keret.


2023. okt. 23. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez ugye kamu kérdés akar lenni?
2023. okt. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem
2023. okt. 23. 11:28
 3/10 anonim ***** válasza:
2023. okt. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
igazából mindegy én a lenovo thinkoadokat favorizálom de csak ilyen beidegződés ,egyetemistának már azért ha infó szakra megy ezt tudnia kéne ha nem tudja milyen laptopot akar akkor ne arra a szakra menj ,programozás nem nagy gépigényű munka
2023. okt. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

Valami normális üzleti gépet. Dell Latitude sorozat vagy Lenovo T14 vagy P15

Minimum egy i5-ös proci és 8, de inkább 16GB RAM legyen benne.

2023. okt. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pontosan mit szeretnél rajta csinálni? Mert a játék is elég sok mindent lefed. Itt most nem az a lényeg, hogy te egyetemre akarod használni, mert az egyetemi programozás nagy részéhez, nem kell túl erős eszköz, viszont gondolom neked az lenne a mindennapi használatban lévő számítógéped, vagyis más igényeid is vannak.

Hogy megjegyezzem, nem mindenki informatikusként megy informatika szakra. Van aki alig tanult informatikát, az egyetemeken emelt szintű érettségiként elfogadják a matematikát, de van ahol az angolt vagy a fizikát is. A középsulis informatika oktatás meg sok helyen igen alacsony színvonalú. Egyébként ne keseredj el, én találkoztam olyan informatika szakos hallgatóval, akinek az első félévben azzal is problémái voltak, hogy melyik karakter hol van a billentyűzeten, vagy hogy mikor mire kell kattintani. Úgyis gyakorlatilag az alapoktól kezdik a szakmát emiatt.

2023. okt. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
82%

Semmilyet. Vannak a suliban gepek, gondolom BME mernokinfo vagy ELTE vagy BGE gazdinfo. Mindegyikben van a suliban gep. Otthon is nagy esellyel mondom ki, hogy van geped.


De ha nagyon akarsz:


Dell vagy HP. Ez a ketto a tuti. A Lenovo-t kina gyartja es kina forgalmazza, nem koszonom. 16Gb RAM szerintem nem Gamer-nek tul sok laptophoz, nem fogja kihasznalni, csak az aron dob. 8GB eleg. De gondolom a jo nagy igenyu Windows kell akkor ott az 5-os javaslata, csak a Lenovot csereld le HP-re vagy Dell re, igen dragabbak, de jobban megeri.


Ha Linuxot futtatsz rajta, akkor megkevesebb is eleg, talan 4GB Xfce DE-vel 1GB az igenye alapbol. De ha meglejjebb akarsz menni akkor vagy Lubuntu talan, de a legkisebb igenyu ha kikapcsolod a grafikus verziot - atmesz CLI-be, es csak akkor huzod vissza a grafikus runlevel-t, amikor kell. Legalabb tanulsz nano/emacs szerkesztest CLI-ben, CV-be idovel+tapasztalattal beirhatod, hogy te mar hatarozottan ismered a linux OS rendszereket, filesystemet. Intel i5 8th Gen eleg. En unix csaladbeli OS-en programozok/programoztam egyetem alatt. Semmi bajom nem volt. Nem reg diplomaztam, lehet megbantam lehet nem, kettos erzes. Linuxban megtanulsz C meg C++, de inkabb C-ben, a package configokon keresztul meg Pythonban. Egyebkent virtualis OP rendszereket is futtattam egyszerre nem is egyet. SSH penetracio tesztelesek celjabol meg sokminden. Na meg utananezni a dolgoknak, abbol is ertesz.


16Gb RAM szerintem nem Gamer-nek tul sok laptophoz, nem fogja kihasznalni, csak az aron dob. 8GB eleg. De gondolom a jo nagy igenyu Windows kell akkor ott az 5-os javaslata, csak a Lenovot csereld le HP-re vagy Dell re, igen dragabbak, de jobban megeri.


De ha Isten akarsz lenni, Gentoo linux. Gepedre szabod, kihasznalva a maximalis erejet kulonbozo CPU meg egyeb hardware-t erinto FLAG-ekkel, te compile-olod a package-ket ha optimalizalni akarod. Ha ilyet beirsz a CV-be, meg merem kockaztatni, hogy egyetemre sem kell jarnod, mert Gentoot ilyen szinten konfiguralni (ez nem overclock), azert nem kis munka es nem is nagy, hatalmas igazabol es faradtsagos (jonnek majd a linuxosok, hogy nem is olyan nehez). Packageket is magad compileoltad, config. Ez komoly, a gepedet is elcseszheted FLAG-ekkel egyebkent, ezert ha beirod a CV-d be, fix majdnem, hogy diplomas fizut kapsz majdnem kezdonek, diploma nelkul.


A Lenovo-t KINA gyartja es KINA forgalmazza, szoval nem.

2023. okt. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Dell vagy HP. Ez a ketto a tuti."

Előbbiből Latitude vagy esetleg Vostro sorozat. Utóbbiból csak az Elitebook, az összes többi hulladék.


"A Lenovo-t kina gyartja es kina forgalmazza"

Igen, az IBM alapjain. Teljesen jó, stabil és megbízható gépeket gyártanak. Előző cégnél egy Lenovo T15-öm volt, atomstabil. A mostaninál kaptam egy hulladék Acer Swift-et. Sokszor kivágnám az ablakon legszívesebben.


"16Gb RAM szerintem nem Gamer-nek tul sok laptophoz"

Aha persze. Beizzít rajta egy VsCode-ot, háttérben a Node futtatja az appot meg nyitva van pár tucat tab Chrome-ban és már szűkös lehet a 8GB.

2023. okt. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A THINKPAD x sorozata nagyon jó, behozzák külföldről és felújítják. 8-10 GB, 256 GB SSD stb. Megbízható, nagyon jó laptopok, nem nagyok, jó erős házzal. Kinai, de a legjobb üzleti laptopok. Ilyet érdemes venni. 100 ezer alatt kapsz, de ez akkor annyi, ha akkut is cserélsz, billentyűzetet matricázol.
2023. okt. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
* 8-16 GB
2023. okt. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!