Melyik van közelebb az elérhető számítástechnikai technológiához az alábbi dolgok közül?
Először is, amiről szó lesz, az nem más, mint a részecske és fizika szimuláció, egyes programokban, játékprogramokban, szimulációs programokban.
A kérdés első része:
Nos hát, van ez itt, amit MetaVRain-nak hívnak:
https://www.youtube.com/watch?v=lWUmK1p6cl0
Szóval, a kérdés nem is az, hogy ez az eszköz elbírna egy teljes szintű fizikai szimulációt, amiben minden teljesen valóságos, ugyanis nem. Hanem, a kérdés az, hogy az AI "Képzelete" el tudná e érni azt, ami egy ilyen szimulációban történne. Ez csak egy felvetés, de, ha kevesebb erőforrás kell az "Elképzelés"-hez, mint a feldolgozáshoz, akkor ott igazán érdekes dolgok lesznek.
Ha az elképzelés nem létező részecskékből áll, ami létező részecskévé alakul át, érintkezés előtt, akkor az egész megoldható lenne, ugyanis, az AI, talán képes elég erőforrás takarékosan megoldani ezt, valós idejű renderelésben, egy olyan eszközzel, amit linkeltem, vagy, több olyan eszközzel egyidőben.
Hogy miért is igényelne kevesebb erőforrást, nem létező részecskéket kimutatni, mint létező részecskéket. Nos hát azért, mert a fizikai kiszámításra, ütközésre csak is akkor van szüksége a nem létező részecskének, amikor ütközik. És ezt az AI dolgozná fel, érintkezés előtt.
A kérdés második része:
Egyszerű CPU alapú fizikai kiszámítás, mindenféle GPU és hasonló nélkül.
A processzor nem olyan, mint egy krumpli. Nem egyveleg ami benne található, hanem egy tervezet. Tranzisztorok millió, szálakra magokra osztva.
A gyorsabb és hatékonyabb számítás érdekében.
Ha tervezel egy processzort aminek a feladata a valósidejű szimuláció arra lesz képes.
Az Intel processzor I generációs szériát nyilván nem erre tervezték.
A processzorban is van általában integrált grafikus egység.
A GPU feladata a hatékony grafikus számítás. Ezért egy lapon több CHIP, nem processzor fellelhető. Ami eltér tervezetben egy professzortól, mert feladata más. Másra van tervezve.
Ha van egy feladat amit elszeretnél végezni írhatsz egy programot, ha a meglévő alap hardvernek ez napokba tellik, de neked valós időben kell. Akkor olyan hardver is kell.
Létezik ilyen hardver? Biztos. Linkeltél egyett. Létezhet? Ha terveznek és készítenek akkor igen.
De egyébként mi a kérdés? Mert ahogy látom megválaszoltad magadnak
Rendben. Oh, szóval így működik a dolog.
Ami azt illeti, a válaszod egy jó válasz a kérdésre, a kérdés pedig röviden annyi volt, hogy melyik van közelebb, mint elérhető technológia, ugye az AI "Képzelet" speciális hardver-el kombinálva, érdekes dolgokat érhet el. Természetesen nem kötelező "AI"-nak nevezni, vagy annak lennie.
Ment a zöld, :).
Akkor kiegészíteném, hogy igazából egymástól függ a kettő.
bár AI-nek nevezünk mindent. Ha írok egy baromi egyszerű programot egy képből kiszedi az összes fehér pixelt képpontot lényegében az is AI.
De a terminátor skynetje is AI. Még is nagy különbség van. Mesterséges intelligencia ráagatjak mindenre, de ez lehet egy komplex virtuális ágy hálózat és egy komplex algoritmus sorozat is.
Egy bonyolult AI sok feladatot végez. Ami nagyobb számítási kapacitást igényel.
Bár minden számítás lebontható a processzor matematikájának egyszerűségére. 1 vagy 0 avagy igen vagy nem.
A ChatGPT és a többi AI nagyon sok számítást igényel. Nem is egy gépen fut hanem ház méretű szobákban lévő szervereken. Ehhez meg több száz processzor és GPU van összekapcsolva.
Éppen azért, mert annyira komplex, hogy egy processzor nem képes reális időn belül elvégezni és többet használnak egyszerre ezért.
Tehát a kérdésed, hogy egy otthoni számítógépről amiben általában egy processzor van egy egy GPU ugyan ezeket a komplex feladatokat , AI-t lehet e futattni? Igen. De többszázszor több időbe fog telni.
Viszont a számítógép kezdetekor az egyszerű feladatokat is terem nagyságú gépek végezték. Mostmár sokkal nagyobb feladatokat tud elvégezni a legolcsóbb okostelefon is, ami elfér a zsebedben.
Így elképzelhető a jövőben, hogy a mai AI-okat később egy ugyanekkora gép is eltudja végezni.
Ma viszont még ezek felhő alapú szolgáltatásokban érhetőek el, tehát a számítás nem nálad megy végbe, hanem a cég szerverén.
A jelenlegi processzoroknak viszont a határát feszegetjük. Már a 3nanométeres technológiat is megütötte az emberiség.
Ezzel a technológiával valószínűleg nem lesz elérhető, de más technológiával igen. Például a kvantum számítógépekkel. Amik már működnek, megcsinálták.
Kérdés mikor lesz annyira elérhető, hogy az otthonodba is ilyen lesz.
Bár ha megnézed az ember mindig a technológia előtt jár.
Amíg régen a terem nagyságú gép kisebb feladatok végzett addig azt ma már a telefonod is eltudja végezni. Viszont éppen ezért van lehetőség hogy ebből csináljunk terem nagyságú gépeket is végezzünk még bonyolultabb számításokat. Tehát ha eljön a kvantum számítógép ami a mai technológiat magától tudja futtatni akkor is össze fognak belőle kötni 100at hogy még annál is bonyolultabb számítást végezzenek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!