Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen operációs rendszert...

Milyen operációs rendszert telepítenétek egy gyengébb laptopra?

Figyelt kérdés

Processor: Dual Core Intel Celeron N4020


Videókártya: Intel UHD Graphics 605


Ram: 4gb


Windows 10-el kaptam, de úgy éreztem, hogy eléggé lassú vele, így áttelepítettem Linux Mint-re, ez van most.


Ezzel viszont nem vagyok igazán megelégedve, nem nekem való.


Van egy erősebb gépem, így ezt a laptopot főleg internetezni, vagy retro játékokhoz használnám.


Gondolkodtam valami régebbi Windowson, viszont tudom, hogy ezeket már nem támogatják... Mennyire lenne biztonságos mondjuk egy Windows 7-et használni ma?


Vagy tudtok jobbat? Mit telepítenétek ti rá?



2023. aug. 12. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:

11 mehet rá.


Ha van még egy szabad ram slotod, akkor még 4 gigát rakhatsz bele. (Asszem 2x4 gigát kezel maximum. Nagyon hülye korlátozott fos hulladék ez)


W10... hát nem hiszem, hogy jobb lenne vele, mint 11-gyel. Nincsen igazán különbség. Mégrégebbi rendszert pedig semmiképp se választanék már.


Ha kompromisszum kell, akkor már inkább valami tiny11 féleség. Még az is bizalomgerjesztőbb, mint egy már évek óta nem frissített rendszer.

2023. aug. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%
Ha nem engeded ki netre mehet rá a Win 7, azzal egész jól elmegy. Ha mindenáron netezni akarsz akkor inkább XP, bár az még régebbi, pont ezért elhanyagolható a használtsága, így már nem célpont. A Win 7 és 8.1 még mérhető, cégeknél is használják, így azok még célpontok.
2023. aug. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ezzel viszont nem vagyok igazán megelégedve, nem nekem való."


Miért? Mire használnád és mik a szempontjaid, amik fontosak?

2023. aug. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Retró játékokkal ezzel két szék közül a földre ülsz. Mivel erre Windows 7 a legrégebbi OS, ha valaminek épp a modern Windows-zal van problémája, ugyanúgy meg vagy lőve, mint a modern gépeddel. PCem vagy 86Box emulátorhoz meg lehet, hogy gyenge.


Internetezéshez pedig Lubuntu vagy Xubuntu. Modernek, viszont nem eszik jobban a gépet, mint egy XP SP3.

2023. aug. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!