Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Asus routeren hogyan lehet...

Asus routeren hogyan lehet azt beállítani, hogy hozzáférjek távolról az itthoni nethez?

Figyelt kérdés

Azt szeretném, hogy ausztriában is tudjam nézni a magyar HBO maxot, a saját ipcímemről. Ezt miként tudom átültetni a valóságba? Tudtommal a routerben kell valamit zsonglőrködni, de azt már sajnos nem tudom, hogy mit. Valaki segítene?

RT-AX58U a neve a készülékemnek, nemrég vásároltam a régi, már elavult 8 éves tp link helyére.



2023. júl. 26. 20:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Tehát hogy ott a hotelben van internet, de valahogy azon az interneten keresztül rácsatlakozni erre az internetre, ami itt van Pesten. Lehet, hogy nem hasonlít szakleírásra az, amit írok, de igyekszem érthetően elmagyarázni, hogy mit szeretnék. Sajnos nem vagyok jártas a témában, én csak filmet szeretnék nézni magyarul. Sajnos az HBOMax külföldön nem teszi elérhetővé a magyar szinkronos filmeket, és sorozatokat.
2023. júl. 26. 20:31
 2/7 anonim ***** válasza:
Publikus IP-d van?
2023. júl. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyrészt asuscomm-os DDNS-t állítsd be rajta, majd utána VPN szervert. Legenerált ovpn fájlt megnyitva openvpn kliensben tudsz majd rácsatlakozni ktthoni netre. És reménykedjünk hogy nem vagy CgNAT mögött,mert az még egy telefon a szolgáltatónak.
2023. júl. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és lehet OpenVPN helyett Wireguardot is használni, most kipróbáltam, egész jó.
2023. júl. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3:

Azt hogyan deríthetem ki, hogy CgNAT mögött vagyok-e?

2023. júl. 27. 06:16
 6/7 A kérdező kommentje:

A szomszéd segített. Ő itt a helyi infós zseni, ott segít ahol tud.

Mobilnetről már el tudom érni az itthoni hálózatot az OpenVPN connect nevű programmal, most már csak az a kérdés, hogy külföldön is menni fog-e. Másik kérdés, hogy ha majd visszajöttünk, és már nincs a vpn-re szükségem, akkor le kell állítani, vagy minden maradhat úgy ahogyan van?

2023. júl. 27. 06:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha mobilnetről megy, akkor külföldről is fog. Nem kell kikapcsolni, nem fogyaszt az semmit, és jól tud jönni ha mégis kellene.
2023. júl. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!