Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tudok boot-olni...

Kicsigabi kérdése:

Miért nem tudok boot-olni pendrive-ról?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy régi Lenovo SL410 Thinkpadra próbálok telepíteni win 10-et, az is volt rajta de összeomlott. (Inaccessible boot device)


Mivel úgy emlékszem hogy legacy módban kell boot-olni ezért úgy csináltam meg a boot-olható pendrive-ot, de a biztonság kedvéért csináltam másikat is, tehát MBT és GPT ha jól emlékszem..


Csak az a baj, hogy amikor boot-olni kéne nem ismeri fel egyiket sem. Megpróbáltam mindd a 3 usb port-ot nem reagál.


Az a gyanúm hogy a lustaságom miatt a driver booster valami szart rakott fel (soha többet nem használom) és ezért nem ismeri fel a USB portokat.


Ebből kifolyólag gondoltam bios-t frissítek de kapcsolatam hogy azt se tudok ha nem ismeri fel a pendrive-okat még windows-on belűl sem... Próbálgattam abban az ős kövület bios-ban minden féle beállítást.. default-ot is de semmi...


[link]


Most "A gép visszaállítása alapállapotba" -val próbálkozom azon belül is a teljes törléssel, hátha az megoldja azt a hibát amit valszeg a driver booster okozott... már ha valóban az a baj...


[link]



2023. júl. 12. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
másik pen driveal próbáld
2023. júl. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben csinálok egy másikat, pill.
2023. júl. 12. 11:44
 3/9 A kérdező kommentje:
"A gép visszaállítása alapállapotba" még fut... 45%-nál tart, ez egy nagyon lassú laptop, még sztem kb. 2 óra, de írok! Köszi a segítséget előre is.
2023. júl. 12. 11:45
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Biosban kapcsold ki a fast boot opciót, esetleg cmos reset.

A pendriveot MCT-vel készítsd (ne mással), az képes legacy és uefi bootra is, attól függ melyiket választod.

2023. júl. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hogy csináljunk Win telepítő pendriveot minden segédprogram nélkül:


Legyen lementve valahova a win telepítő iso.

Mountold fel az iso-t. (jobbklikk az iso fájlon > csatlakoztatás)

Dugd be a pendriveot.

Nyiss egy command ablakot (Win+R -> cmd)

Indítsd el a diskpart alkalmazást és ebben a sorrendben add ki a parancsokat:


diskpart

list disk <- kilistázza milyen lemezek vannak a rendszeredben

select disk 1 <- amennyiben a pendrive az disk 1. Ha nem az akkor a megfelelő számot írd ide.

clean <- töröl mindent a pendriveon

create partition primary <- létrehoz egy elsődleges partíciót

list partition <- kilistázza a partíciókat, elvileg csak 1 db van, de jobb a biztonság

select partition 1 <- erre a particióra kerül a telepítő

active <- hogy bootolható legyen

format fs=fat32 label=WINSETUP quick <- formázás

exit <- kész vagy itt, kilépsz, a command ablakot még ne zárd be


Most a még nyitott command ablakban:

bootsect /nt60 P: /mbr <- ahol P: a pendrive betűjele - ha valami más akkor azt add meg


Mindent másolj át a felmountolt iso-ból a pendrivrera, kivéve E:\sources\install.wim <- Amennyiben E a felmountolt meghajtó


Ha kész a másolás akkor a még mindig nyitott command ablakban:

Dism /Split-Image /ImageFile:E:\sources\install.wim /SWMFile:P:\sources\install.swm /FileSize:3000


Amennyiben E: a felmountolt iso, és P: a Pendrive. Ha nem ezek a betűjelek akkor értelemszerűen írd át a megfelelőre.


Kész vagy, a pendrive alkalmas mind BIOS mind UEFI alaplapokra való telepítésre.

2023. júl. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 így van, de..


- ilyen régi gépre úgyse lehet uefi módban telepíteni, így a fat32 helyett mehet ntfs-re és nem kell darabolni se.


- az utóbbi évek uefi-s lapjai is ismerik már az ntfs-t, ott se kell a fat32. Illetve a diskpart és bootsect rész sem kell. És leegyszerűsödött a történet egyszerű másolásra. :)

2023. júl. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A W10 újra rakta magát, de most ez a probléma áll fenn:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..


Nagyon köszönöm a segítséget!

2023. júl. 12. 15:36
 8/9 anonim ***** válasza:

"A gép visszaállítása alapállapotba"

Minek kellett ehhez pendriveról bootolni?

Internet van?

2023. júl. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Pont ezaz hogy azért csináltam végig ezt a folyamatot mert a pendriveot nem ismerte fel a gép
2023. júl. 12. 15:57

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!