Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Probléma ha macbook pro...

Probléma ha macbook pro 17"-hoz nem a gyárilag mellé adott 85wattos töltőjét vettem?

Figyelt kérdés
Én gyárit rendeltem hozzá de a 60wattosat most nem tudom arra azt írják macbook 13+-al kompatibilis a 85wattos meg 15-17" al vagy ez is jó csak lassabb lesz a töltés mint pl telefonnál ha kisebb teljesítményű töltővel töltöm?Vagy az apple betesz valami kompatibilitási hülyeséget két ugyan olyan töltőbe amit csak a watt szám különböztet meg?

2023. jún. 8. 22:53
 1/10 A kérdező kommentje:

A képen látható a két töltő

[link]

2023. jún. 8. 22:53
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbal tudnád a kisebb gépet töltetni (de azt is jobb ellenőrizni konkrét évjáratra).


Fordítva neccesebb... nem próbáltam még.


Fel nem fog robbanni remélhetőleg, tehát kipróbálhatod, hogy tölt-e vele, ha igen, akkor esetleg átmenetileg jó lehet a 60 wattos töltő.


Viszont csak átmenetileg akkor is.


A gond az, hogy ezek kb. úgy vannak kiszámolva, hogy a gép teljes fogyasztását (CPU stb.) tudja hálózatról fedezni a töltő.


Tehát mondjuk max 80 wattot fogyaszt a gép max, akkor a 85 wattos töltő tudja etetni önállóan (ha épp az akkut nem kell tölteni), még akkor is, ha nyél gázon pörög a gép.


Ugyanezen gép kapcsán a 60 wattos töltőnél már megeshet, hogy nem elég... Ilyenkor az akkuból is vesz áramot a gép pluszban. Tehát 60 watt a kábelen 20 watt akkuról.

Ahogy kicsit lenyugszik a gép (bezárod a teljesítményidényes alkalmazást stb.), akkor meg visszaesik mondjuk 30-40 wattra a fogyasztás és szépen visszatölti az akkut a gép.


Na az ilyen csippentünk akkuból is néha-néha kicsit, aztán visszatöltjük nem túl jó az akku élettartamának. Főleg, ha sokszor lép fel ilyen csipegetés.


Szóval összességében jobb (és szerintem fontos) az erősebb töltő.


--


Amúgy a vicc az, hogy néha a géphez eredetileg adott töltő sem elég erős.

Nekem van egy Macbook Air-em, ahhoz 30 wattos USB-C töltőt adtak, de néha 31-32 wattot is eszik a gép (és pont azt csinálja, amit írtam, hogy eszeget az akkuból is).

Elég kis lehúzós az Apple...

később vettem egy komolyabb USB-C töltőt, azzal rögtön meg is szűnt a jelenség...

2023. jún. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyárinál nagyobbal nyugodtan használhatod. Úgyis csak annyi wattot vesz fel amire szüksége van. Kisebb wattal ne használd mert abból már problémák adódhatnak.

Az a lényeg a töltőknél, hogy a Volt pontosan egyezzen, és a gyári megadott wattól (ampertól) ne legyen kisebb.

2023. jún. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2/


A törött vezetékes töltő 60 wattos volt ez alapján vásároltam másikat mert nem tudtam nagyobb kell hozzá.

2023. jún. 9. 01:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Az ereedeti 85 wattos, amit vettél 60 watt. Nem jó választás. 85-öt akar felvenni, de csak 60 van.


"A törött vezetékes töltő 60 wattos volt " Ez a gyári akkor nem a 85-ös?

2023. jún. 9. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A 60 wattos nem jó ha gyárilag 85 wattot írnak. 85 wattnál kisebb töltővel ne használd mert a laptop valamelyik eszköze sosem fogja megkapni azt az áramerősséget amire szüksége van és ez egyáltalán nem tesz jót, csak rosszat, a laptop működésében. Teljesítménycsökkenést okoz.
2023. jún. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5/


De de akié volt a macbook az úgy adta ide,hogy 60 wattos töltő volt hozzá már egy utángyártott.

2023. jún. 9. 11:21
 8/10 A kérdező kommentje:

6/


Rendeltem egy 85 wattosat

2023. jún. 9. 11:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Jól tetted, leéghet.
2023. jún. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9/


Azért azt nem szeretném ha elfüstölne

2023. jún. 9. 12:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!