Ez mitől lehet?
#10: A 72 °C (?) fok az - terhelés nélkül, alapjáraton - soknak tűnik (annak olyan 30-40 °C-nak kellene lennie: [link] ).
Bár a Speccy adatbázisa nem biztos, hogy nagyon pontos, én mindenesetre megnézném GPU-Z-vel (annak a Sensors fülét kell vizslatni):
az egy naprakészebb, videokártyákhoz való célprogram.
Az AMD videokártyákhoz adott AMD Radeon Settings Software-ben egyébként van egy Global WattMan nevű beállítás, ott lehet konfigurálni, hogy az adott hőmérsékletnél, mennyivel pörögjön a hűtés - itt értekeznek erről:
ha tényleg ilyen magas a hőmérséjklet, érdemes magasabb fordulatszámon járatni a hűtőventillátorokat (apropó: milyen hűtése van a gépháznak?)
#12: Ha a GPU-Z is azt mondja, az sok, ha még játszol is vele, az tovább fog emelkedni, és a magas hőmérséklet tartósan nem tesz jót neki.
Meg kéne nézni a többi hűtési komponenst: milyen gépházban van, mennyi, milyen ventilátor, milyen fordulatszámon megy, a processzor, az alaplap, a merevlemezek milyen hőmérsékleten vannak, mennyire poros a gépház, stb... - ha nem kellő a hűtés, és eleve magas a gépházban a hőmérséklet, az okozhat ilyesmit.
Esetleg okozhatna ilyesmit a GPU és a hűtőborda közötti hővezető anyag kiszáradása - ez esetben újra kellene pasztázni (kiszerelni a kártyát, leszerelni a hűtőbordát, leszedni a régi hűtőpaszta maradékát, majd új hűtőpasztát rakni fel és visszaszerelni a hűtőt, illetve a kártyát) - vagy túlhajtás (ha például használtan vetted a kártyát, akkor előfordulhatna, de erre a legkisebb az esély).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!