Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Létezik problémamentes informa...

Létezik problémamentes informatika?

Figyelt kérdés

Felhasználói szemszögből rettenetesen utálom, hogy elvileg a számítástechnika értünk van, segít a mindennapokban, ezzel szemben a számítógépek állandóan dirigálnak az embernek. Mindig az az érzésem, hogy az egész egy „mit miért NEM LEHET” játék. (leagalábbis pc környezetben, bár a mekkek inkompatibilitása gondolom a másik fele a dolognak, hogy véletlenül se legyen egyszerű)Hiába jön ki örökké mindenből az új, s még újabb, hát várd a csodát: egyszerűen sosem lesz hibátlan. Nem lenne elég kicsit szerényebb tudás, de stabilabb működés? Kevésbé látványos megoldások, de nagyobb megbízhatóság? Pl utálom az olyan szituációkat, ahol még hibaüzenet mellé egy „OK” gombot kitesz, de csak azt egyet. Hát nekem nem „OKé”, ha valami makacskodik. Aztán mintha a webes szerkesztők is direkt „bosszantósra” kreálnának mindent ezekkel a „bibi”, „hoppá!”, „uupsz” meg hasonló szavakkal, amikor éppen a webes "falakbaütközés" van műsoron. Utálom ezt a regisztrációmániát is. Sokszor egy cikket nem lehet anélkül elolvasni, hogy ne popapoljon, hogy „Hoppá! Ne felejts el regisztrálni”. De én nem akarok mindenhová regisztrálni. Nem és kész. Pl azért sem, mert hiába minden ígéret, levélszemét hegyek jönnek mindig. Sokat kínlódtam, mire a messengert is ki tudtam ütni, hogy csak akkor kapcsolódjon, amikor ÉN AKAROM és ne az legyen, hogy leülök a gép elé és egyből többen látják, hogy bejelentkeztem. Ja juteszembe, szkájpom direkt nincs. Szóval összegezve: számítunk mi, felhasználók is, vagy csak a "fejlesztők" játékának kitett balekok vagyunk?"

Nem lehetne valami egyszerűen csak jó?


2008. dec. 29. 11:56
 1/8 A kérdező kommentje:
A kérdésemhez a legaranyosabb adalék, hogy a fenti kérdést is csak sokadszorra tudtam kiírni. A gyakorikerdesek weblapjának automatizmusa is elég sokat kötekedett velem, mire ki tudtam helyezni.
2008. dec. 29. 11:59
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugy erzem ez egy koltoi kerdes :) de azert megprobalok valaszolni.

Nincs problemamentes informatika, sot nincs semmi a vilagon ami problemamentes.


Ami viszont biztos: az informatika egyre felhasznalobaratabba fog valni, csak ido kerdese.

2008. dec. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Ajánlanám a Linux op. rendszereket! Pl. én Mandrivát is használok, úgymond felfedeztem magamnak, és elmondhatom a Windowshoz képest nem tud kevesebbet, viszont sok olyan előnye van, ami miatt messze megéri.

És ott igazán azt érzem, hogy számít a felhasználó.

2008. dec. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Namost, azárt egy programot nem könnyű megírni, kiváltképp, ha azt sok ember fogja használni, és sok funkcióval bír. Ilyenkor mindneképp kell korlátozásokat bevezetni, vagyis megmondják mit nem lehet. Gondolj mondjuk a karácsonyfa izzóra, normál esetben vezet pár madzag végig az izzósoron, és az szépen világít. De mi lenne, ha ha még 800 madzagot bekötnénk, össze vissza, rendszer és szabály nélkül. Egy-kettő biztos járható utat adna, de az egész izzósor már nem világítana, használhatatlan lenne. Ugyanígy a programnál, egy algoritmus sem mehet a vakvilágba, és ez kénytelen-kelletlen magával hozza a korlátokat. Szép is volna, ha bármely program, bármely műveletet képes lenne végrehajtani. Lenne egy windóz, és akkor az írna nekem játékot, szerkesztené a fotókat, letöltene stb.

És akkor még nem beszéltünk azokról, akik nem rendeltetésszerűen használják a programot, feltörik, módosítgatják akár ártó, akár segítő szándékkal.

Mindemellet ahogy a közmondás is tartja: a puding próbája az evés. Egy átlag programot több ezren használnak. Még a legnagyobb cégeknek sincs akkora kapacitása, hogy ennyi tesztelőt fogalalkoztasson, így óhatatlanul marad a programban hiba, amit majd a nagy közönség fog felfedezni. Ráadásul, ha ezer ember tesztelné is, biztos lenne olyan végfelhasználó, aki csak azért is azt az egy használati módot találná ki, amire a másik ezer még nem is gondolt.


Összefoglalva, hiba nélküli programot nem lehet alkotni. ahhoz egy tökéletes világ, tökéletes programozók, és korlátlan idő, pénz egyéb forrás kellene.


u.i: az "ok" gomb sem fölösleges. Vagy, hogy közvetítenél hibaüzenetet? Lehet időziteni, hogy x idő múlva tűnjön el az üzenet, de mi van, hogyha én hamrabb, vagyéppen később akarom eltüntetni? Ne írjon hibaüzenetet? Akkor honnan tudnám, hogy mi van... Rakja a hibaüzit egy mappába, hogy bármikor megnézhessem? De ha nem figyelmeztet, hogy hiba van, akkor honnan tudom, hogy meg kell néznem? És egyáltalán mért kéne olyan sokat kattintani, hogy egy hibaüzit láthassak? Szóval érted, nem véletlenül van ott az az "ok" gomb, és vár a program a felhasználó visszajelzésére.

2008. dec. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Alapvetően azzal van a probléma, hogy valaki nem ért hozzá, nem rendeltetés szerűen használja, érdekes módon nekem nem tudom hány éve nem jött egy nagyobb hibaüzenet sem, ha valamit be akarok állítani, akkor be is tudok. Az a baj, hogy már mindenki hozzáférhet, de csak kevesen értik és ismerik a számítógépet, nincsenek tisztába a vesélyekkel, felelőtlenül használják. Nekem pl tuti veri a gépem teljesítményben és stabilitásban a 2-300 ezres gamer pc-ket, pedig csak 90.000 Ft-ból raktam össze igaz, saját magamnak, új alkatrészekből
2008. dec. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

"tuti veri a gépem teljesítményben és stabilitásban a 2-300 ezres gamer pc-ket..."


Majd hiszem, ha látom.

2008. dec. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
Gyere kihívlak egy superpi-re vagy egy fps versenre bármiben...
2008. dec. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%

Erre én is nagyon kíváncsi lennék, a csoda 90ezres gépre, mikor egy csúcs videókártya, ennél többe kerül. Próbálkozz full HD-ban valami komolyabbal :) .


Vagy ha annyira zseniális a géped, oszd meg velünk a titkaid.

2008. dec. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!