Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan érhetnék el jobb...

Hogyan érhetnék el jobb hangminőséget?

Figyelt kérdés

TikTok-on több ismeretterjesztő, szakemberek által vezetett csatornát láttam, és gondoltam mivel én is rendelkezek természettudományos ismeretekkel, tudással, elkezdenék én is tartalmat gyártani. A "probléma", hogy átlagos kinézetű férfi vagyok, ezért az arcom hozzátételével valószínűleg nem érnék el akkora sikereket, mint a csinos hölgyek vagy helyes férfiak, ezért érdekes videók alá beszélnék. Több témában kidolgoztam a szöveget, és felvettem a hangot, viszont azt vettem észre, hogy zárt térben visszhangos és furcsa a hangom, a természetben, nyílt terepen néha a madarak csicsergése hallatszódik, hallatszódik, hogy kint lett felvéve. Telefonnal dolgoznék, nincs mikrofonom.


Hogyan javíthatnék a hangminőségen, akár utómunkával? Értelemszerűen nem fogok stúdióminőséget elérni, de amit lehet, kihoznék a hangból.


Előre is köszönöm a válaszokat, kellemes húsvéti ünnepeket mindenkinek!



2023. ápr. 8. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Sehogy.
2023. ápr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Szia! Ha komolyan gondolod a tartalomgyártást akkor érdemes beruházni egy mikrofonba, mivel ami a telefonokba van építve mikrofon az nem éppen arra van kitalálva, hogy videót gyártsanak, vele. Utómunkával ebben az esetben rengeteget kellene dolgoznod, hogy legalább elfogadható szintű legyen. Már pár ezer forintért is beszerezhetőek ezek a csiptetős mikrofonok és nagyban javul a minőség utómunka nélkül is.

Amúgy ha beindul a csatornád egy linket dobhatnál privátba vagy akár a poszt alá :D. Biztos lenne érdeklődés ilyen téma iránt.

2023. ápr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

"viszont azt vettem észre, hogy zárt térben visszhangos és furcsa a hangom"

Ebben az esetben a lakásban kell keresni egy csendesebb, elkeríthető zugot, amit hangelnyelő elemekkel - például ilyesmi lemezekkel:

[link]

visszhang-mentesíthetsz.

2023. ápr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

Ruhásszekrénybe vackolva is igen jó eredményeket lehet elérni, amíg nincs más. Mikrofontesztek youtoubeon nagyon komolyak vannak, szinte ki is próbálod mindet, ráadásul a legjobb módon. Visszhang ellen nagyon közel kellene lenni egy hiperkardioid, viszonylag érzéketlenebb mikrofonhoz, ez többnyire egy jobb dinamikus, jó esetben külön erre kitalált headsetként (ami nem gamer, hanem kimondott broadcasting kategória). Belépő szintű hangszerbolti hangkártya nem árthat.


Vagy van most a Rode-nak egy igen jól sikerült komplett megoldása, amit úgy megcsináltak, hogy kb csak használni kell. Teszt: [link]

2023. ápr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


"Amúgy ha beindul a csatornád egy linket dobhatnál privátba vagy akár a poszt alá :D. Biztos lenne érdeklődés ilyen téma iránt."

Írjon privát üzenetet, akit érdekelne. Amíg nem készül el, addig is tudok több csatornát ajánlani.

2023. ápr. 8. 22:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!