Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyk jobb, és mi a külömbség...

Melyk jobb, és mi a külömbség a PAL és az NTSC közt?

Figyelt kérdés

Van egy HD kamerám, s a TV System-ben ez a kettő van. A Filmeknél is van ilyen, Miért jóbb az eggyik a másiknál, s Mi a külömbség?


Annyit tudok, h az NTSC 29 és a PAL 25 fotót készít másodpercenként.


Szóval kameránál melyket érdemes használni?


2010. okt. 5. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a PAL a jobb szerintem. Más a színkezelésük, de ami igazán más, hogy az NTSC nem játszik le minden képkockát ugyanannyiszor, hanem valamelyiket 2x, valamelyiket 3x vetít le, így nincs olyan folyamatos mozgása, mint a PAL-nak.
2010. okt. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Oké, hogy nem tudsz írni de hogy a keresőt se tudd használni...


http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorako..

2010. okt. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

21:21


Mire is gondolsz pontosan? 2-3x ugyanaz a kép? Nem olyan folytonos a mozgása? 50 Hz képfrissítés mióta több mint 60Hz?

PAL 50Hz 25 Fps Interlaced 720*576

NTSC 60Hz 30 Fps Interlaced 720*480


folyamatosabb az NTSC de engem zavar a 480as felbontás.

PAL-val nem lesz bajod.

2010. okt. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az NTSC Amerikában és Japánban szabvány. A többi civilizált helyen a PAL. Többek között Európában is. Ennyi. Használd a PAL-t.
2010. okt. 6. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!