Az xbox series x használható lenne egy 2014 es sony-tv vel?
De minden ugyan úgy nézne ki és futna mint egy modernebb tv n?
Egyébként a tv:sony kdl32r420a
Bármi megoldható... 😅
https://www.youtube.com/watch?v=VhMiQf9ocqA
Nyilván az 1366x768 felbontás az éléggé alacsony (32" monitorról írom ezt, aminek 4x a felbontása ehhez képest), több kisbetűs felirat akár már olvashatatlan lehet rajta, nagyban ronthatja az élményt. késleltetés lehet még magasabb, mint egy modern tv-n (játék képmódra állítsd a tv-t mikor játszol.)
Magát az xboxot nem befolyásolja semmiben, tud is alkalmazkodni valamennyire ehhez a felbontáshoz. jelnek is rendesen át kell mennie, és a tv-nek is kell képet adnia.
tehát próbáld ki. ha nem tetszik, akkor veszel másik tv-t. nem kell túlagyalni.
A Sony TV csak HD amin a gép 720pben tudna lejátszani játékokat. Ha nem cseréled le a kijelzőt akkor arra a jóvval olcsóbb Series S is bően elég. Ha lecserélnéd egy 4K kijelzőre akkor a HDMI 2.1 nem árt, de sok más "apróság" is van amit érdemes lehet figyelembe venni. Ha a pénztárca szorít (legalábbis a TCL az olcsóbb márkák egyike, ezt nem bántásból mondom) akkor el kell fogadni, hogy nem lesz kimaxolva a gép. Ennek ellenére egy akármilyen modern 4K kijelző akkor is fényévekkel jobb mint az eredeti Sony. Felsorolnék pár főbb szempontot. A TV kijelzőjének minőségére nem térnék ki, nézhetsz összehasonlításokat, a drágább TVk jobbak, de hogy ez téged mennyire zavar az nagyon egyénfüggő. Ha tényleg egy ezer éves HDTvről jössz akkor egy bármilyen újabb 4K smart TV elképesztő különbség lesz úgyis. Egy mai olcsó TV köröket ver a régi csúcskategóriákra.
1, Felbontás/képfrissítés: Series Xhez 4K kijelző kellene, még úgy is hogy a legtöbb játék kisebb felbontásban fut. Ehhez igazából nem kell HDMI2.1 ha a TV nem tud 4K120Hz megjelenítést. Az általad említett TCL nem tud "csak" 4K60at. Na most itt elég sok kavar van. Először is a HDMI 2.1 csak egy ajánlásgyűjtemény és nem mindegyik TV csatlakozó egyforma mert ami mindent tud az drága és komoly processzort meg panelt igényel a TVben. Ezért sok gyártó kispórolja ezt így vagy úgy. Játék oldalról alig vannak 120fps játékok amik a 120Hzet igényelnék. Amikben van 120fps mód azok pedig legtöbbször baromi nagy grafikai áldozatokat kérnek, Csak 1080p felbontás 4K helyett meg rosszabb grafika és ilyenek. A legtöbb játékban amit próbáltam nem éreztem, hogy megéri az áldozatot. A másik amit a 120Hz tud adni viszont a 40fps mód ami lehetséges, hogy komolyabban el fog terjedni. Lényegében azt jelenti, hogy a konzolokon szokásos "maximális minőség" grafikai beállítás 30 helyett 40 fpsel fut, ami komoly különbség (viszont csak 120Hzes panellel lehetséges). Ha nem tudsz drága TVt venni akkor gyakorlatilag le kell mondanod a 120/40fpsről.
2, Válaszidő (latency) / ALLM: Mennyi idő ami alatt a TV tud reagálni a változásokra. Folyamatos műsorok esetében ez semmit nem számít (maximum sportközvetítéseknél ahol gyorsan változnak az események), de játékoknál minél alacsonyabb annál jobb. Gondolom kitaláltad minél drágább a TV annál jobb ez az érték. Az ALLM vagy "game mode" a TVkben segít ezeken egy bizonyos szinten, de lényegében ez a vason múlik.
3, VRR/AMD Freesync: Változó képfrissítési frekvencia. Ez ma már nem csak a legdrágább TVk jussa és személyes tapasztalat szerint játéktól függően nagyon jó lenne ha lenne ilyen támogatás a televízióban. A Freesync a VRR jobb változata mivel az Xboxokban AMD vas van, de az Xbox lekezeli a sima VRRt is. Ez a technológia lényegében az fps ingadozásokat simítja ki a játékokban. Vannak játékok ahol semmit nem számít mert jól vannak megírva pl Call of Duty ritkán ingadozik, de más játékok meg közel játszhatatlanok anélkül pl Resident Evil 2-3. Gyakorlatilag minden játéknál jól jöhet.
4, HDR: sokkal szebb színek a támogatott játékokban. Na most ez is olyan, hogy igazából drágább TVken üt igazán, de ha nem vagy hozzászokva akkor tudsz élni nélküle. Mondjuk ha modern TVt veszel ez a legkisebb gond, mert ez a legolcsóbb technológia és nem igazán spórolják ki sehonnan már.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!