Megbízható a freefilesync backup szoftver?
Erre gondolok.
2 tb-os külső hdd-re szeretném hetente szinkronizálni a munka mappáimat, ezekben fontos adatok vannak, nem sérülhetnek meg. Nem veszhetnek el.
Ezek organikus adatok, futó programok, folyamatosan változó kódok, adatok. Van hogy elveszek belőle, van hogy visszarakok.
Szóval a szinkronizáló szoftvernek teljes mértékű átírást kell végeznie, méret összehasonlítást és törlést is a felesleges vagy az eredeti oldalon törölt fileok esetében.
Elsősorban a hardver megbízhatósága a lényeg hogy megmaradnak e rajta az adatok a szoftver csak kiadja az utasítást hogy a hardver fogadja azt be.
Fontos adatokat szeretnél tárolni és nem használod ki a 2tb tárhelyet akkor érdemesebb egy kisebb kapacitású de megbízhatóbb eszközt vásárolni az hogy ez milyen eszköz arról viszont fogalmam sincs.
Sokáig használtam én is. Szerettem.
Mostanra viszont Linuxra váltottam és itt, hiába egy multiplatformos programról van szó, nagyon gázul működik úgyhogy rsync-et használok.
De amúgy én is tudom ajánlani mindenkinek.
Csak óvatosan!
Én azt használtam jódarabig. Viszont be volt kapcsolva, hogy fájlverziókból az utolsó 5-öt tartsa meg. Nem tudom pontosan miért, de nekem pl. a korábbi fájlverziókat mappából is x törlődtek olyan fájlok, amik nem lettek felülírva, azaz szerintem ott kellett volna maradniuk.
Ui.: lehet nehezen értelmezhető lett amit írtam, de a lényeg, hogy legyen emelett meghajtóklónod is! Pl. Aomei partition manager-rel, vagy freefilesync partition wizard-dal.
4, egyszerűen nem értem mire figyelmeztetsz.
Én tegnap teszteltem és simán rá mertem engedni 2-5tb-os tárolókra, amivel eddig manuálisan nyűglődtem. Egyetlen bájt vesztesége nélkül gyönyörűen átírt mindent a másik oldalra.
Ha nem állítom be a kétoldalú szinronizálást, csak a tükrözést a backup-ra elvileg nem bánthatja az eredeti file-okat.
Utána ahogy most írtam, végeztem egy teljes méret összehasonlítást és bájt szinten egyezett mindkettő. 2 tb-ról beszélünk nem 5 megáról.
(egyébként elképesztő a technológia, hogy ezt meg lehet csinálni ma már, néhány évtizede ez űrtechnológia lett volna)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!