Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen laptopot...

Szerintetek milyen laptopot lenne érdemes választanom?

Figyelt kérdés

Figyelem, laikus vagyok, ha hülyeséget írok, bocsi! :D

Szóval nemsokára tervezek laptopot vásárolni, de nem tudom milyet kéne vennem, mivel nem értek hozzá annyira. Főleg az ijeszt meg, hogy egy laptopban nem lehet cserélni a belső alkatrészeket, így néhány év alatt elavult lesz és lehet újat venni. Jelenleg azért lenne rá szűkségem, mert szeptemberben kezdem az egyetemet, tehát főleg tanulásra, esetleg munkára használnám. Nem sokat, de szoktam játszani. Van egy asztali gépem, ami viszonylag erős (GTX 1060, 16 gb RAM, i5-gen7), így az, hogy lehessen rajta játszani, nem létkérdés (de nem is baj, ha lehet). Hobbi szinten előfordul, hogy képet szerkesztek, vagy épp videót vágok (inkább az utóbbi) így az ilyen programok szeretném, ha jól futnának rajta. Ami pedig még fontos, hogy legalább egy terrás kellene, mivel nem vagyok egy jól rendszerező ember, 256 giga nagyon gyorsan betelne, de még 512 is.

Azt tudom, hogy munkához és tanuláshoz sokan a MacBookokat ajánlják, viszont nagyjából 4 éves korom óta használok Windowst és annó a Windows 8-al is megszenvedtem az átszokást, a barátaim Macjén pedig mindig bénázok. Az egyetlen pro érvem a Mac esetében, hogy letisztult és esztétikus, viszont nem szeretnék erre ennyit költeni, főleg úgy, hogy sok programot nem is támogat (ez viszont nem biztos, hogy gond, tekintettel az asztali gépemre). A Yogabook kihajthatósága például tetszik, de a Zenbookok is szimpatikusak. 200.000 alá nem hinném, hogy érdemes menni, ha azt akarom, hogy sokáig használható legyen, 400 fölé meg semmiképp nem akarok menni, ilyen 370-nél megállnék a keresgélésben.

Maradjak a Windows-nál? Esetleg fontolóra vehetném a Macbookot is? Mit ajánlotok? Köszi, ha végigolvastad! :D



2023. jan. 25. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem ez volt a kérdés, de olyan helyre ne menj dolgozni, ahol a saját gépedet kell munkára használni...


Attól is függ, hogy mit tanulsz, de én a helyedben nem vennék macet. Túlárazott.

2023. jan. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát én bármilyen apple terméket csak annak ajánlok, aki megunta az életét.

Na jó, nem teljesen, de normális felhasználónak egyáltalán nem szokott jó lenni, mivel sok esetben korlátozza a felhasználót.

Akkor szoktam kifejezetten javasolni, ha szellemi fogyatékosnak kell eszközt venni, nem tudja annyira szétbarmolni.


Szóval én a helyedben maradnék a windows-nál. Most nem tudom, hogy mennyivel kell többet fizetni, ha nagyobb tárhely kell, viszont ha úgy olcsóbb, akkor érdemes lehet venni csak egy 256 gigásat és mellé 1 terrás külső merevlemezt.


Mellesleg ha nem akarsz rajta játszani, akkor nem kell nagyon gyakran cserélni. Nekem a PC-m most olyan 7-8 éves és akkor sem volt egy csúcs darab, eddig pedig csak kizárólag rammal bővítettem.

A laptop-om meg 6 éves és az is rendben van arra, amire használom.

2023. jan. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Zenbookot fejeltsd el, az utóbbi időben 3-at is gariztattunk

A lenovo yoga nem rossz de nem is jó, ami jó 400k+

Használt bc laptop pl.

2023. jan. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha játszani is akarsz vele akkor a legalsó szint a 3050/ti. Ha igény a 16gb ram és az 1000gb ssd, akkor 400K környékén fogsz csak találni. Nem tudni azt sem hogy kell hozzá windows vagy se, de linkelek párat.

Win: [link]

Win nélkül: [link]

Szürkében: [link]


De amúgy nyugodtan keresgélj: [link]

2023. jan. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

Bár a proci nem a legújabb benne, de mindenképp megfontolandó gépnek tartom a nagy 4K+OLED kijelző, és az RTX 3050 miatt

Tehát ez így kb egy minden igényt kielégítő gép lenne. Nyilván.semmihez sem a legjobb vélasztás,de mindenhez hozzászól:

Laptopok között ez a 16" nagy kijelzőnek számít, 4K felbontással nagyon jól támogatja a médiaszerkesztést, illetve az OLED brutálisan jó színeket, fényerőt és feketét ad.

Az RTX 3050 meg nyilven egy kicsi cukiság, de 1080p-re véve a felbontást mindent szépen visz 🙂


De azért ajánlanék mást is:

16" még mindig a vicc kategória médiaszerkesztésre. Szóval szerintem vegyél egy rendes 27-32" IPS monitort, és azon dolgozz!

Így akár elég lehet egy sima 14-15,6" laptop.

Pl 5500U procival, 1080p IPS kijelzővel. Tehát ez is elég azért, hogy akár egyetemre bevidd, ott is csinálgass ezt-azt, ha épp ott jön.rád az ihlet. De aztán visszamész a koliszobádba (vagy albérlet, vagy mindegy) és ott meg vár a nagy monitor, amin kényelmesen meg lehet csinálni a dolgokat.

Egy ilyen alap laptopban azért az integrált grafika elég gyenge sajnos. Találsz neten... vagy intelboldalon 1135G7, 1216U, 1220P; amd tobábbiak a 5600H, 5800H.

3050-nél olcsóbb GPU az MX széria, 350-450-550. Ezekkel azért csgo szint már élvezhetően megy, míg integeálttal jó esetben is csak 720p-ben.


1TB SSD-t rotkán adnak. Ennek nagyon nehéz utánanézni. De van pár gép, amibe egyszeeűen, vagy egy beépítő szettel kiegészítve rakhatsz saját SSD-t, illetve a gyárilag behelyezettet is lehet akár saját kezűleg cserélni (ha nincs lematricázva a rögzítőcsavar)(vagy külső ssd/hdd)

Memória tekintetében szintén ez a helyzet. Gyakran 4-8GB alaplapra forraszva van már, főleg olcsó gépekben, illetve egy db szabad ram slot van, amibe simán rakhatsz egy 16GB modult.


Jaaja, szóval sok lehetőséged van. Nem tudsz igazán mellélőni szinte semmivel.

2023. jan. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! :))
2023. jan. 28. 12:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!