Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen hangkártyát vegyek a...

Milyen hangkártyát vegyek a mikroffonhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon kezdő vagyok e téren bocsánat!

Azt olvastam hogyha veszek egy studió minőségű mikroffont akkor is dobozhangja lesz a laptop miatt ezért azt mondták vegyek egy külső hangkártyát vagy mit…

Tudnàtok ebben segíteni?



2022. dec. 28. 15:49
 1/10 Dongaben ***** válasza:
35%

Mire kellene ez a mikrofon?

A mai laptopok-ban már komoly beépített hangkártya van.

2022. dec. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Zenekészítésre
2022. dec. 28. 16:20
 3/10 anonim ***** válasza:

Semmilyet! Először is teszteld le, hogy amit olvastál az igaz-e?


A kérdés inkább az hogy milyen mikrofont! Abból is van olcsóbb, drágább.

2022. dec. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Dongaben ***** válasza:

Konkrétan, mire?

Én zenélek is amatőr metal zenekarral.

2022. dec. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rap zene :)
2022. dec. 28. 16:33
 6/10 Dongaben ***** válasza:
72%

Király!

Ha, teljesen kezdő vagy, akkor válassz egy kezdő, de jó minőségű mikrofont.

"Berhinger"? Erről jókat hallottam egy ismerőstől.

Hangkártya nem kell szerintem. A mikrofonod, a géped hangkártyája+segédprogramok...Mit hoznak össze?

2022. dec. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Azért a számtechbolti mikrofon nem lesz elég oda... Rendes kondenzátormikrofon kell, ami XLR-en megy egy belépő szintű hangkártyába, ami adja neki a 48V tápfeszt. Audio Technika vagy Superlux kínálatát és véleményeit mazsoláznám a pénztárcámhoz hasonlítgatva. Hangkártyából 40k körül szinte mindegy, inkább a tisztességesen megírt ASIO driver lehet szempont. Én ESI-t vennék, de jobb szétnézni.
2022. dec. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Kezdjük ott a problémát, hogy zenekészítésnél nagyon fontos a szinkronizáltság, vagyis hogy az éppen felvett hanganyag (rap/ének/újabb hangszer) szinkronban legyen az eddig felvettel (az "alappal") - tehát a hangkártyába épített DSP-nek kis késleltetésűnek kell lennie, rendelkeznie kell ASIO-meghajtóprogrammal; illetve az nem jó megoldás, ha két, egymástól független hangkártyát (vagy a gép integrált hangkártyáját és egy USB-s, ADC-vel egybeépített mikrofont) használsz, mivel nem lesznek szinkronban ( később hallod meg a zenét, így későbbi részét énekled/rappeled fel az alapra).


Másik probléma, hogy az érzékeny, nagymembrános, "stúdió" kondenzátormikrofonok fantomtáplálást (általában 48 V egyenfeszültség) igényelnek - ilyet az integrált, alaplapi hangkártyák (illetve a konzumer bővítőkártyák) nem tartalmaznak.


Harmadrészt ha a fantomtáplálást egy, a hangkártya mikrofonbemenete és a mikrofon közé tett eszközzel meg is oldanád, ott van az integrált hangkártyák (vagy konzumerebb bővítőkártyák) mikrofonbemenetei közötti eltérés, ugyanis a bennük levő mikrofon-előerősítő minőségében nagy a szórás.


És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a nagymembrános stúdió kondenzátormikrofonokhoz kell még:

- egy rendes állvány, ugyanis a kézben tartás közben a kezed a burkolaton zajt okoz

- egy a mikrofon elé rakott popfilter, ugyanis a beszéd/ének/rap közben keletkező szélzaj belehallatszik a felvételbe

- a mikrofon érzékenysége miatt a felvételre szolgáló helyiség visszhangmentesítésére (erre vannak falra rögzíthető, "tojástálcára" hasonlító hangelnyelő szivacsok, vagy megoldást jelenthet egy vastagabb függöny vagy szőnyeg elhelyezése is)

2022. dec. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Dongaben ***** válasza:
50%

Elég lesz...

Nem a műfajom, de RAP hallgatásnál a szövegértés volna a lényeg, ha jól gondolom. Zenét alákeverni, szerkeszteni az audacity ingyenes programot ajánlom. Professzionális hangszerkesztők szintjét ostromolja... Sok sikert!

2022. dec. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
Ne verd magad költségekbe. Próbáld ki amid van.
2022. dec. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!