Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Csak szerintem sem éri meg...

Csak szerintem sem éri meg olyan laptopot venni újonnan operációs rendszerrel? Szerintem nem éri meg 40-50 ezret azért többet költeni mert egy eredeti 6-ezerbe kerül egy termékkulcs eredeti és így olcsóbb szerintem!

Figyelt kérdés
2022. dec. 22. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem se éri meg. Parancssorból kb 3 mp alatt aktiválom :D
2022. dec. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezért kell Mac-et vagy linuxoz használni. Ingyenes és jobb.
2022. dec. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 gentoojedi ***** válasza:
80%

A Mac mióta ingyenes? Macet ingyenesen ugyanannyira sem lehet használni, mint egy Windows 10-et vagy 11-et.

Csak jelzem, hogy nem úgy van, mint régen, ha nem aktiváltad a Windowst kizár és nem tudod használni. Igenis lehet. Vannak ugyan korlátai, de használható úgy is. Ez az egyik megoldás.


Általában azok nem hajlandóak kifizetni egy eredeti Windowsért 30-35 ezer Ft-ot, akik szemrebbenés nélkül képesek kiadni 300 ezret (vagy még többet) egy pcre.

Az olcsóbb alap laptopokon gyárilag elő van telepítve. Már 100 ezer ftért lehet venni újan olyan laptopot, ami tartalmazza.

Külön megvásárolni a Windowst egy freedosszal vagy Ubuntu linuxszal előtelepített laptopra valóban nem éri meg, mert akkor többe kerül ugyanaz, mintha eleve előtelepített Windowsszal venné az ember.


Másik megoldás a használt laptop vétele megfelelő üztletből, ott töredék áron (harmada) tudnak hozzá adni refurbished Windows licenszet.


Harmadik opció áttérni valamelyik Linux disztribúcióra.


A párezer ft-os bizonytalan eredetű Windows kulcsok vásárlása rizikós. Előbb vagy utóbb letilthatják a kulcsot.

2022. dec. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

"A Mac mióta ingyenes?"

Elég régóta ingyen jár a Macekhez a macOS és az összes irodai alkalmazás is - vagyis mintha ingyen adnák a gépekhez a wint és az officet is.


"Macet ingyenesen ugyanannyira sem lehet használni, mint egy Windows 10-et vagy 11-et."

Elég nagy a sötétség a fejedben cimbora... :D

2022. dec. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

"Elég régóta ingyen jár a Macekhez a macOS és az összes irodai alkalmazás is"


Mondjuk inkább úgy, hogy elég rég óta be vna ez építve a termék vételárába.

2022. dec. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

És a 800k-s surface árába miért nincs beépítve? Mindegy, parttalan a vita egy mac-gyűlölővel. Főleg olyannal aki csak képen látott mac-et.

Aki pedig nem tud/nem akar kifizetni egy oprendszert az annyit is ér.

Ha diák akkor amúgyis kap ingyen.

Ha egy 5000 forintos kulcsra nincs pénz, akkor nem számítógépet kell venni, hanem kapát meg lapátot és el kell menni dolgozni hogy legyen rá pénz. Vagy menj el kéregetni... a Moszkván fél óra alatt összeszedsz egy windowsra valót.

Szánalom ez a világ komolyan mondom.... 5000 forinton kínlódik az ember, hogy az fú de sok pénz!! Szoftverre ennyit költeni? Kizárt! De a mekiben 6000 forintot betol a képébe egy kajálás alkalmával és még éhes is marad. A winndowsd meg használja 10 évig. Ha visszaosztod, akkor havi 40 forint.)

Az ilyen ostoba emberek mit gondolnak hogyan készül egy opráeciós rendszer? Csak úgy terem a diszkréten és csak össze kell szedni?

2022. dec. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Mutass már egy Surface-t amin nincs gyárilag jogtiszta Windows...
2022. dec. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam hogy nincs rajta.
2022. dec. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"És a 800k-s surface árába miért nincs beépítve?" - ez akkor mit jelent nálad?
2022. dec. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!