Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az USB sebessége 10Mb/s lassú...

Az USB sebessége 10Mb/s lassú ez azt jelenti, hogy 1.1 usb vagy vmi el van állítva?

Figyelt kérdés
A gépet 2006 kaptam.
2010. okt. 1. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:

10Mb/s = 80Mbit/s

Az USB 1.1 ha jól tudom 12-13Mbit/s-re képes. Úgyhogy ez USB 2.0

Az is lehet, hogy valami el van állítva, de bármi más is okozhatja, így nehéz megmondani...

2010. okt. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocs, lehet rosszul van átváltva 10000kbyte/s másol külső vinyóra.
2010. okt. 1. 18:52
 3/9 anonim ***** válasza:

10Mb/s = 10 Mbit/sec. nem 80, ezen nincs mit vitázni, ez nagyjából 1.5MB/sec (megabájt/másodperc.)


Az USB2.0 sebessége 480 Mbit/sec, ha jól csal a memóriám.


[link] itt egy link nézd meg.

2010. okt. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy bájt 8 bitből áll, így 10MB/s = 80Mbit/s. Amúgy köszönjük szépen az átalakítást, de ne keverd össze a kettőt légyszíves.

(10000kbyte/s = kb. 9 mbyte/s = 72 kbit/s)


Az USB 2.0 maximális sebessége tényleg 480mbps, de az USB 1.1-é csak 12 körül mozog, szóval ez már bővel túllépi annak korlátait...


Kérdező szerintem nézd meg másik sz.gépeken is, ha ott is lassú, akkor a vincseszterrel van a gond... (pl. ha töredezett az is okozhatja... :P)

Az sem mindegy, hogy miről másolsz rá, pl. CD-ről vagy DVD-ről lassabb, mint a belső merevlemezről.

Még kipróbálhatod egy pendrive-al is, ha ott gyorsabban másol, akkor semmi baja nincs az USB-dnek...

2010. okt. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

másik gépen, már kipróbáltam, haverom nemrég rakta össze, tehát mindenből a legújabb kb, és nála 33000kbyte/s volt a sebesség,jóval nagyobb mint nekem. Neki 4gb volt 3 perc, míg nekem ugyan ezt 5-7 perc között másolja fel.


A kérdés lehet nincs elég világosan megfogalmazva. Tehát, nekem 10000kbyte/s másolja a külső 3,5 collos hdd-re az adatokat a gép usb csatlakozáson keresztül. A kérdés arra vonatkozna, hogy ha nekem ekkora sebeséggek másolja át akkor ez azt jelenti hogy nekem csak usb1.1 csatlakozóm van?


Mert a hdd 480Mbit/s is képes.


adatai


TOSHIBA StorE Art 3,5" 1TB USB 2,0 külső merevlemez


Korszerű formaterv

Kis méret és szuperkönnyű súly

Karcálló fényes ház

3,5 hüvelykes SATA

Külső tápegység: 5 V, 1 A (max.)

USB porton keresztüli tápellátás

Nagy sebességű USB 2.0 kapcsolat

Akár 480 Mb/s átviteli sebesség

2010. okt. 1. 23:18
 6/9 A kérdező kommentje:

adatok ahivatalos oldalról


Formázott kapacitás Akár 1,5 TB

Kis helyigényű 8,9 cm / 3,5 "

Tápegység 40 W kapcsoló UL / CSA / CE

Rendszerkövetelmények A Microsoft Ÿ Windows Ÿ 2000 / XP / Vista Ÿ

Legalább 233 MHz-es processzor (Pentium, Celeron, AMD, stb)

USB 2.0

A doboz tartalma Drive & állvány

USB-kábel

Rövid útmutató

Használati utasítás van telepítve a merevlemezen

AC adapter

Főbb jellemzők HDD, amely akár 1,5 TB

USB 2.0 interfész

Külső AC tápegység

Szilárd alumínium tok

Ventillátor nélküli kivitel a szinte hangtalan működés

Tanúsítványok CE, RoHS

USB interfész Hi-Speed USB 2.0

Méretek (mm) 116 (H) x 34.5 (W) x 208,5 (L)

Interfész átviteli sebessége akár 480 Mbps

Tömeg (g) Kb. 1170 g

2010. okt. 9. 21:10
 7/9 anonim ***** válasza:
2006-ban már volt USB 2.0. Ha az alaplapod 478-as, vagy 775 ös, P4-es, akkor tuti hogy USB 2.0 van rajta. A valódi le, vagy feltöltési sebesség nem azonos a névleges sebességgel. Ráadásul az USB-n nincs mit elállítani. A PC-n belül, nem véletlenül vannak egy kupacban a wincheszter, processzor, memória, hogy az adatoknak minél kevesebb utat kelljen befutniuk. Ilyen sebességeknél, már az USB kábel anyagi minősége, és hossza is számít
2010. okt. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

usb 2.0 van rajta ez már tuti, csak azt nem tudom mért ilyen lassú, ha haveromnál ment 234 MBit/s is, nekem meg csak 80Mbit/s viszi át a külső vinyóra az adatokat.


Milyen beállítások játszanak közre a sebességben, ramnak van ehhez vmi köze?

2010. okt. 9. 23:19
 9/9 anonim ***** válasza:

(10000kbyte/s = kb. 9 mbyte/s = 72 kbit/s)


hát csak gratulálni tudok a feltevéshez xDDD

2014. febr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!