Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért akad el állandóan a...

Miért akad el állandóan a papír a nyomtatómban?

Figyelt kérdés
5 éves Samsung Xpressz 267x 287x nyomtató, soha nem volt vele semmi bajom, ritkán akadt el a papír. Most pár hete volt egy nagy papírelakadás, azóta gyakorlatilag ahányszor nyomtatok vele, folyton elakad a papír. Utána kinyom pár oldalt, majd megint elakad. Újabban az "exit" részen (szóval a hátánál) akad el jellemzően, korábban ez nem volt, mindig csak az elején, alul akadt el mindig (felső papíradagolót soha nem használtam). Beraktam másféle papírt, de azzal is ugyanez van. Mi történhetett? Tönkrement volna?

2022. dec. 12. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bele van gyűrődve egy korábbi elakadásból egy papírdarab, szét kell szedni és kivenni. Ezt lehet csak szerviz tudja megcsinálni.
2022. dec. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem, valószínűleg egy 1500 Ft-os pick up roller kopott el benne ami egy gumi görgő. Ezt lehet cserélni. Kb bármelyik számítástechnikai üzletben megoldják neked, ha beviszed. (és persze javítanak nyomtatót)


Ezért ki ne dobd, mert 100%, hogy nincs nagy baja.


Esetleg, ha most volt toner csere vagy elhasználódott a dobegység (úgy tudom ebben van az is különálló (nem tudom cserélted-e valaha) az is okozhat ilyet.

2022. dec. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A dobegységet kb. 2-3 éve cseréltem, előtte figyelmeztetett, hogy hamarosan cserélni kell, a toner lesz lassan esedékes. Szétszedtem, amennyire tudtam, semmit nem találtam benne, persze ettől még nem kizárt, hogy van benne valahol egy mikroszkópikus papír.

Rendben, köszönöm, egyelőre szenvedek vele (mivel elég nagy, külön rá kell szánnom magam, hogy valahová elvonszoljam), de ha nem javul meg, majd valamikor rászánom magam.

2022. dec. 12. 13:02
 4/7 A kérdező kommentje:
Az esetleg számíthat, hogy nagyjából a "jelenség" kezdete óta folyamatosan hallok egy éles nyikorgást a nyomtatóból? Elég fülsértő méghozzá :D Olyan, mintha valami kerékből jönne.
2022. dec. 12. 13:25
 5/7 anonim ***** válasza:

A görgő lesz az. Kb 90%.


Írd be google " géptípus pick up roller"

2022. dec. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Majd elviszem valahová, tényleg olcsóbb, mintha vennék egy újat.
2022. dec. 12. 13:35
 7/7 anonim ***** válasza:
el van kopva a görgősor vagy be van szorulva valami fecni ki kell takarítani
2022. dec. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!