Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen asztali számítógépet...

Milyen asztali számítógépet érdemes venni 60-70 E Ft körüli értékben?

Figyelt kérdés

Szeretném lecserélni a számítógépem ami egy Packard Bell márkájú 6-7 éves gép. Sajnos nincsenek meg a papírjai így se a típusát, se a pontos "korát" nem tudom megmondani. Ezzel a géppel nagyon meg vagyok elégedve, sosem volt semmi baja, most is tökéletesen működik, csak már kicsit elavult (512 ram stb.) A számítógépet csak internetezésre, film nézésre, esetleges videó és képszerkesztésre használom (Photoshop, Sony Vegas Pro), de játszani nem szoktam rajta. Tudnátok nekem valamilyen gép márkát ajánlani amit érdemes megvenni és van ilyen árban? Ami nekem fontos, hogy a flash típusú oldalak se akadozzanak, mert ezzel az 512-es rammal már olyan oldalaktól is lefagy a gép és felmegy a proci 100-ra amin például sok a reklám. Tehát gondolom egy minimum 2GB-os ram kellene, fontos hogy a filmek szépen menjenek, gondolok itt arra hogy már a 720P-s Brrip-eket amiknek 1956 kb/s a bitrát-ja a mostani gépem csak szaggatva viszi, szóval gondolom ez videókártya függő. A gépek belső részeihez nem értek annyira, így megköszönném ha tudnátok ajánlani néhány típust vagy márkát ami megbízható és érdemes megvenni!


Köszi a válaszokat előre is!


2010. szept. 30. 10:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Sajnos Packard Bell gépeket nem nagyon láttam sehol már! Ha esetleg lenne valahol szerintem olyat vennék, de ilyen árban meg úgy amúgy se nagyon találtam neten és a városban sem.
2010. szept. 30. 10:23
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha neked is megfelel, mindjárt nézek webshopból egy gépet (www.ipon.hu -n konkrétan).
2010. szept. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tehát itt az ajánlatom:

[link]

Ez már minőségibb AsRock alaplappal (nem a régebbi fajta, amivel voltak gondok - ezt azért írom, mert biztos lesznek olyanok akik belekötnek ebbe), 2 magos AMD processzorral, 2 GB RAM-al, alaplapon Radeon HD4200-as grafikus processzorral, ami az általad leírt feladatot maradéktalanul ellátja, egyik leggyorsabb asztali merevlemezzel, és a tápegység minőségével sincs gond. Későbbiekben könnyen bővíthető 4/6 magos processzorra, 4 GB RAM-ra, illetve erős videokártyára, ha megváltoznának az igényeid.

2010. szept. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tudom, kicsit túl lett lépve a keret, viszont ebben benne van az összeszerelés, kiszállítás további 2.500 Ft. Viszont megbízható az iPon, jó árai vannak, tehát ajánlom.
2010. szept. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Megfontolandó, kicsit tartok ezektől a gép összerakásoktól, de mindenképpen gondolkodom rajta! Úgyis kell még pár hónap mire összegyűjtöm a pénzt rá! :)Köszi még egyszer, rendes vagy!
2010. szept. 30. 11:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Szívesen! Akkor addig sok minden változni fog, olcsóbban elérhetők lesznek jobb hardverek.
2010. szept. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha komplett gépet akarsz egy gyártótól, akkor az jóval zsebbenyúlósabb dolog. Ugyanazt a teljesítményt drágábban kapod meg a gyártó plusz szolgáltatásai miatt. Ezek inkább a cégeket érdeklik. 70e-ért csak alkatrészekből összepakolt gépet kapsz, de ezesetben is érdemes lenne úgy +20e-t hozzárakni az összeghez. Úgy már beleférne az összegbe +2GB RAM (a videószerkesztés miatt jönne jól, meg egyébként is), egy jobb minőségű tápegység és jobb (gyorsabb) merevlemez.


Egyébként az első válaszoló egy microATX méretű alaplapot ajánlott, amivel éppen nincs baj, sőt beleférne egy a megszokott nagy dobozoktól jóval kisebb házba is, ami esetleg praktikus lehet.

2010. szept. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy nem kell megijedni, pár hónap múlva egy forinttal sem lesz olcsóbb semmi :) Ne várj arra, hogy leárazás lesz vagy arra, hogy később olcsóbb lesz, mert nem lesz.
2010. szept. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :) Nem várok leárazásra ez pusztán ötlet volt hogy veszek egy gépet, félretett pénzem nincs rá szóval gyűjtögetnem kell. :)))
2010. szept. 30. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!