Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tegyek erre ez őskövületr...

Hogy tegyek erre ez őskövületre új rendszert?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést igazából nem is tudom melyik kategóriába tegyem fel. Szóval arról lenne szó, hogy találtam a minap egy régi kb 7-8 talán 10 éves macbookot a szekrény tetején lomtalanításkor, de ezen még mountain lion van. Az a helyzet, hogy erre már chromot nem tudok telepíteni, de a safarival sem tudok böngészni. Elhatároztam, hogy frissítem a rendszert. Igenám, csakhogy ahhoz is túl elavult, hogy megnyissa ezt az oldalt: [link]

Namost így , hogy már frissíteni sem tudom a rendszert, valóban tanácstalan vagyok, hisz ez a gép arra amire nekem kell, biztosan jó és jelenleg nem állok úgy anyagilag, hogy akárcsak egy használtat is vegyek. Az lenne a kérdésem, hogy hogy a fenébe lehetne erre egy újabb verziót telepíteni?


2022. nov. 27. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Esetleg valamilyen kisebb gépigényű ablakkezelő rendszerrel - XFCE, LXQT/LXDE - ellátott, de modern Linux-disztribúciót - Linux Mint XFCE ( [link] ), xUbuntu ( [link] ), Lubuntu ( [link] Debian ( [link] ), Manjaro XFCE ( [link] ),... - tehetsz rá, így az alkalmazói szoftverek legfrissebb verziói kerülhetnek rá.


A telepítés elvégezhető USB-pendriveról, a hivatalos oldalról elérhető lemezkép (.iso) pendrive-ra írásához rendelkezésre állnak eszközök:

* [link] - ez csak Windows alól futtatható

* [link]

* [link]

* [link]

2022. nov. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Chrome US Flex esetleg

[link]

[link]

2022. nov. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocs, Chrome OS
2022. nov. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ahogy elnézem egy újabb mac rendszer is rá menne, de az appstore nem képes letölteni. Hogy rakjak rá olyat?
2022. nov. 27. 23:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Huhh, MacOS telepítése régebbi gépre kemény dió lehet, itt olvasgass:

[link]

2022. nov. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!