Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Évek óta nincs Facebook-om,...

Évek óta nincs Facebook-om, ugyanakkor HR-esektől folyamatosan visszakapom, hogy más személynek néznek a FB kereső által, így szeretnék FB oldalt készíteni. Letőség van arra, hogy bár készítek egy FB oldalt... (személynek,nem válllakozásnak)?

Figyelt kérdés

Nem szeretném, hogy bejelölhessenek, rosszul is érzem magam , hogy muszáj egy FB személyes oldal, de pályakezdőként több munkáltatótól is megkaptam, hogy a FB oldalam "nem ment át". Csak nekem (a saját nevemen) nincs FB oldalam, de megnéztem a nevemen lévő oldakat. Megértem...

Tehát, ha lesz egy nevemen,fotóm, lehetőség van arra, hogy ne lehessen ismerősöket találni/keresni/bejelölni?

(Csak egy kép+munkahely+végzettség?)



2022. okt. 29. 00:01
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Nyugodtan elhajthatod a HR-eseket a gyászba. A facebook egy privát felhasználású oldal, ha neked nincs rá szükséged akkor nem csinálsz profilt.

Senkit nem érdekelnek a HR-esek fájdalmai.

2022. okt. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
74%

Csinálj egy google honlapot, amire felírod hogy nincs facebook-od, a face-en egy másik Kovács István található meg.


Nem kell semmi a honlapra, neved+ végzettséged azt kész. Mintha névjegykártya lenne.


Ha nem jelölsz be senkit, és nem igazolsz vissza senkit, nem lesz ismerősöd. Megint fura lesz a hr-nek.

De ha vannak is ismerőseid, az meberek nem aktívak a face-en. Ha nem lépsz be mintha nem lenne. Felteszel egy igazolvány képet, aki bejelöl visszajelölöd. Lesz ~20 ismerősöd. Akkor meg tudod mutatni a HR-nek, "hogy ez a face oldalam, de őszintén nem köt le ez a felület, kreatívabb dolgokat szeretek csinálni, a barátokat meg felhívom inkább"

Szóval én megadnám a HR-nek ami a HR-é, de ettől még nem használnám tényleg.

2022. okt. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Egyetértek John_McClane #1-es hozzászólásával: a HR-es ne az alapján ítéljen meg, hogy neked van-e Facebook-profilod, vagy nincs; hogy önként és dalolva átadod a privát, személyes adataidat egy, az Öt szemek hírszerző szervezet alapító tagországában székelő, az adatvédelemre cseppet sem ügyelő, kvázi monopolhelyzetben levő gigaméretű multinacionális techcégnek (illetőleg ha meg is adod, akkor mennyit - például egy diszkrét fotó egy név, egy város - illetve abból mennyit teszel mások számára publikussá - ez az adatvédelmi beállításainál szabályozható) vagy sem.


Ha kellően megfelelő helyzetben vagy, akkor nyugodtan kérd ki magadnak az ilyen jellegű személyedre történő utalásokat: hivatkozhatsz az adatvédelem fontosságára (vajon a cég, amihez jelentkeznél, mennyire tartja be a GDPR rendelkezéseit, rólad mennyi adatot tárolnak?), a biztonsági tudatosságra (egy cégnél fontos versenyelőny, ha a versenytársak kevés információval rendelkeznek róla, vagy nem történik adatszivárgás), a digitális lábnyom minél kisebb méretére (vajon a HR-esről mennyi információ érhető el, mennyire lehet felhasználni ellene?).

2022. okt. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
83%
Ne az alapján adjanak már munkát, hogy van e facevookod vagy nincs? Az Önéletrajzodba tegyél fotót. Illetve ha nagyon akarsz facebookot, be lehet állírani, h google kereses alaojan se adja ki a te profilod. Ne lehessen bejelolni stb. Ha meg olyan akkor torolheted is. De ez faszsag. Ne az alapjan vegyenek fel.
2022. okt. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Ezt nem.is.értem... az önéletrajzban VAN fénykép rólad. Hogy a francba tudnak összekeverni? 😃


Amúgy Linkedin-t csinálj, az való munka célokra, nem a FB. Önéletrajzba is beírhaton a Linkedin profilodat.

2022. nov. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csinálj fb oldalt, a fotóddal. Állítsd be, hogy senki ne követhessen, ne tagelhessen, ne üzenhessen, ne lásson a profilépeden kívül semmit. És csak annyi adatot adj meg, amennyit muszáj és nem kötelező pontosan megadni. És kapcsolj ki minden platform alkalmazást, stb. Állíts be 2 faktort, és csak azért kreálj egy email címet, hogy regisztrálj, amit irányíts át egy olyanra, amit használsz. Ez azért kell, hogy nehogy feltörjék és elkezdjenek a nevedben tevékenykedni. A lényeg, hogy neved fotód legyen, akkor megtalálnak, csak semmire se mennek vele.
2022. nov. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%

Ez riasztó. Azzal se értek egyet, hogy ne törődjön a HR-esekkel. Sajnos megtehetik, hogy nem adnak neki munkát. Szörnyű, hogy embereket felkényszerítenek erre az oldalra, hogy gyakorlatilag a magánéletében kutakodjanak. Ez diszkriminatív. De sajnos ezt nem mi szabjuk meg.

Akit nem találnak ezek, valószínűleg arra gyanakodnak vele kapcsolatban, hogy talán bűnöző, mert nincsenek nyilvános infók róla. Vagy valami személyiségzavara van, skizoid, esetleg autista. Amúgy az is kellemetlen, ha valakinek nincsenek barátai, mert a HR-es azt is azonnal látni fogja, hogy nem vagy alig jelölte vissza valaki, és azt tartja majd bajnak.

Én hamarosan szeretnék állást keresni. Viszont a barátaim megfogyatkoztak az elmúlt években és én is attól tartok, hogy akkor se tartanak majd normálisnak, ha nincs facebookom, de akkor se, ha csinálok és nem, vagy alig lesz rajta ismerősöm. Pl. a párom is leiratkozott, van olyan barátnőm, akiről tudom is, hogy nincs, mert nemigen használ netet se.

jún. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

"De sajnos ezt nem mi szabjuk meg."


De, mi szabjuk meg. A munkaadód semmire nem kötelezhet ami nem kapcsolódik a munkádhoz vagy munkahelyedhez. Bebaszna, ha köteleznének hogy legyen facebookod vagy bármilyen más közösségi oldalad. :D


"Akit nem találnak ezek, valószínűleg arra gyanakodnak vele kapcsolatban, hogy talán bűnöző, mert nincsenek nyilvános infók róla."


Ez nettó butaság. Ha olyan állást töltesz be akkor amúgy is szükséged van hatósági erkölcsi bizonyítványra, a munkahelyi orvosi vizsgálat amúgy is kötelező...


"Amúgy az is kellemetlen, ha valakinek nincsenek barátai, mert a HR-es azt is azonnal látni fogja"

Ha olyanok az adatvédelmi beállításaid akkor akik nem ismerőseid azok nem látják, hogy hány ismerősöd van és kik azok.


Nem tudom, hogy találtad meg ezt a kérdést, de hatalmas butaságokat írtál.

jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Itt nem arról van szó, hogy a már felvett alkalmazottat diszkriminálnák. Hanem arról, hogy a HR-esek már előre kutakodnak a Facebookon, ha valakit nem találnak, rögtön rosszra gyanakszik némelyikük. Nem azzal fog elutasítani, hogy "sajnálom, azért nem vesszük fel, mert nincs facebookja és emiatt nem ítéltük megbízhatónak", hanem simán felvesznek mást. Nem köteles egy leendő munkáltató megindokolni, miért utasította el az egyik jelentkezőt, és miért a másikat. Sajnos kutatások is igazolják, hogy bizalmatlanabbak azokkal, akiket nem tudnak neten lecsekkolni.

[link]

De ez már nekem is eszembe jutott. Én egy X generációs vagyok, aki még a net előtti korszakban szocializálódott. Másrészt szeretem védeni a magánéletemet. Szeretném, ha nem kellene ezzel a vacaksággal kötelezően foglalkoznom.

Amúgy olvastam olyat, hogy vannak olyan általános iskolák, ahol minden eseményt facebookon közölnek, így az összes tanárt, diákot és a szülőket is kvázi kényszerítik ennek használatára.

Ez nekem nem tetszik, de nem tudok tenni ellene. Pl. azt se lehet megtenni, hogy nyáron fürdőruhában járjon valaki dolgozni (kivéve, ha úszómester vagy hasonló), vannak íratlan szabályok. Úgy látszik ez is az lett.

jún. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kedves nyolcas, most olvastam ezt, olvasd el a legfrissebb hozzászólést:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__1..

Üdv 2024-ben! (Vagy inkább 1984-ben, Orwellnél?)

jún. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!