Mennyi esélye van a rendőrségnek lenyomozni egy olyan vpn-t amit a vpn szolgálató nem naplóz?
"ha nem naplózzák akkor cseszhetik"
Meg a piaci működésüket is cs..szhetik, ha a hatóság bűnpártolás miatt bezáratja őket.
Ami a legfontosabb, hogy a VPN nem online bűncselekmények elkövetésére lett kitalálva.
A VPN elrejti az IP címedet a weboldalak elől. Titkosítja a forgalmat (így ha pl. online bankolsz nyilvános WiFi-n, nem kell attól tartani, hogy lehallgatják a forgalmad és megszerzik a baki adataid). Az üzemeltető és a többi felhasználó csak annyit lát, hogy XYZ VPN szerverre csatlakozol, de azt nem, hogy ez mögött milyen tevékenységet végzel. A VPN kiválóan alkalmas továbbá a GEO (földrajzilag) blokkolt weboldalak elérésére, pl. ha külföldön Magyar Streaming szolgáltatást használnál, amihez Magyar IP cím kell, vagy pont fordítva, itthonról szeretnél Amerikai straminget nézni.
Amit nem rejt el a VPN, az a sütik. Tehát ha előzőleg bejelentkeztél az oldalra, megadtad az adataid (vagy be vagy lépve a Google-ba és ezzel össze van kapcsolva a meglátogatott oldal), akkor már be is azonosítottak, hiába használsz VPN-t. Ez kb. olyan, mintha bemennél állruhába és maszkban egy bankba, majd rögtön oda adnád a személyi igazolványodat a biztonsági őrnek. Ez utóbbi ellen a böngésző inkognitó módjával lehet védekezni.
A VPN szintén nem véd meg a böngésző ujjlenyomatoktól. Ez alapján is beazonosítható az adott eszköz, bár az nem bizonyítható, hogy adott időben ki használta, illetve ez nincs névhez kötve.
Továbbá sok minden függ attól, milyen VPN-t használsz. Van ahol egy darab névre szóló FIX IP címet adnak, ha azzal valamit csinálsz, már tudják is, ki volt. Van olyan, ahol osztott az IP cím (egyébként ez a gyakoribb), itt nem lehet tudni, hogy adott IP címet adott időben ki használta. Az is fontos, hogy a VPN szolgáltató ne naplózzon semmit. A népszerű VPN szolgáltatók nem naplóznak, például Nord VPN, Express VPN, Proton VPN. A kisebb szolgáltatóknál nem árt elolvasni a felhasználói és független internetes értékeléseket, ezek között is lehet megbízható szolgáltatást találni, ráadásul kedvezőbb árban. Cserébe kevesebb szerver hely és IP cím van, bár mivel erre kevesebb felhasználó is jut, ezért nem feltétlen lesz lassabb a sebessége. Ingyenes VPN-el pedig óvatosnak kell lenni, mivel nem mindegyik megbízható, természetesen van amelyik igen, ezek a Proton VPN, Privado VPN és Windscribe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!