Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért kapok mindig kékképernyő...

Miért kapok mindig kékképernyőt (kékhalált)?

Figyelt kérdés
Most vettem új WD 1TB, 64 Mb Cash, 7200rpm, Caviar GreenPower winchestert. Rátelepítettem a Windows XP SP3-at, más programok még nem voltak rajta, az AVG 9.0-n kívűl és 7 indításból 3-szor kékképernyőt kaptam, egyszer pedig lefagyott a gép. Csak akkor amikor elindítom, utána már nem. Miért? Lehet a HDD hibás?
2010. szept. 23. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, általában hardveres a hiba.

Pl. vinyó, ram, videocard, stb...

2010. szept. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Legtöbbször winyó, és ram okozza. Simán lehetséges, hogy az új winyó gyári hibás, nekem is volt már párszor ilyen. Legjobb az lenne, ha letesztelnéd pl egy hirens boot cd-ről. Aztán ha tényleg az a rossz, viheted vissza.
2010. szept. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, leírnád bővebben, hogy mi az és hogy kell vele letesztelni? Amúgy a Hard Disk Sentinel szerint minden tökéletes.
2010. szept. 23. 13:55
 4/6 anonim ***** válasza:

winyó gyanús a dolog, főleg, mivel új, a helyedben visszamennék reklamálni.

Azért annyit jó lenne tudni, eredeti-e az xp-d, mert ha nem, az is lehet a baj, a legtöbb buherálttal vannak stabilitási gondok. Ha eredeti, akkor értelemszerűen a hardver lesz a gond.

2010. szept. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem eredeti, de nincs semmi "buherálva" rajta, nincs semmi hiba benne. Átmegy az eredetiség vizsgálón, mindenféle program nélkül. Eddig jó volt, most nem.
2010. szept. 23. 15:27
 6/6 A kérdező kommentje:
Vissza viszem holnap, csak azt sajnálom, hogy elpocsékoltam rá egy napot, hogy átírjam a régiről az adatokat. :) Most kezdhetem elölről...
2010. szept. 23. 15:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!