Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék megnyitni a...

Hogyan tudnék megnyitni a külső vinyón egy mappát, ha nem rendelkezem az eléréséhez szükséges engedéllyel?

Figyelt kérdés

Van egy külső vinyóm. Még a régi gépemből van. Két meghajtó van rajta. Nem lett leformázva, szóval az egyiken még mindig ott vannak a windows maradványai. Nos, ezen a meghajtón van két mappa tele fájlokkal (főleg mp4 fájlokkal). Korábban nem volt gond a mappák megnyitásával. De új ssd került a laptopomba, és újra lett rakva a Windows. Ma rádugtam az említett külső vinyót a gépemre, és ha meg akarom nyitni a szóban forgó mappákat, akkor azt írja ki, hogy "Jelenleg nem rendelkezik a mappa eléréséhez szükséges engedéllyel". (A vinyó másik meghajtóján lévő mappákat gond nélkül megnyitom most is).

Azt írja, nyomjak a "folytatás"-ra... Aztán közli velem, hogy nem kaptam meg az engedélyt, és ha hozzáférést szeretnék szerezni, akkor a "Biztonsági lap"-ot kell használnom. Erre is rányomok, majd felugrik egy már nagyobb ablak, és azt mondja, kattintsak a "Speciális" gombra. Még egy ablak, itt újfent van egy "Módosítás" gomb, erre is rá kell kattintani...


Ekkor megjelenik egy "Felhasználó vagy Csoport kiválasztása" ablak, ez így néz ki:

Válassza ki az objektumtípust:

[Felhasználó, Csoport vagy Beépített rendszerbiztonsági tag]

Hely:

[DESKTOP-betűk, számok]

Írja be a kijelölendő objektum nevét (példák):

[Ez a téglalap üres]


Hogyan tovább? Mit, és hova kéne beírnom?



#Windows #fájl #HDD #SSD #külső merevlemez #hozzáférési engedély
2022. júl. 4. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Vedd saját tulajdonba.
2022. júl. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1


De hogyan?

2022. júl. 5. 11:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ott ahol kerested. A jogosultságoknál.

[link]

[link]

2022. júl. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Áhá! Így már tiszta. Nagyon szépen köszönöm!
2022. júl. 5. 14:18
 5/11 A kérdező kommentje:
Nos, a mappát sikerült megnyitnom, de a benne lévő fájlokat nem tudom lejátszani, se a windows-os lejátszóval, se vlc-vel. Illetve másolni/áthelyezni sem tudom. Ez mitől lehet?
2022. júl. 5. 14:21
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#5: gondolom be kellett volna pipálni hogy a fileok és almappák is örököljék meg a jogokat..
2022. júl. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6


Másik mappánál bepipáltam, de ugyanez a helyzet, a fájlokat megnyitja, de nem játssza le.

2022. júl. 5. 14:33
 8/11 A kérdező kommentje:

Amúgy mindkettőnél azt írja, hogy a hozzáférési engedély az almappákra és a fájlokra is vonatkozik...


[link]

2022. júl. 5. 14:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha már te vagy a tulajdonos akkor adj engedélyt magadnak a fájlokhoz.
2022. júl. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9


Azt hogyan kell?

2022. júl. 5. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!