Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mostanában jó pár filmet nem...

Mostanában jó pár filmet nem teljes képernyőn indul el. Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés

VLC -t használok és a filmeknél nem csak oldalt vagy alatta és fölötte van egy fekete csík hanem körben.

Ennek mi az oka?


2022. máj. 1. 08:50
 1/5 anonim válasza:
Eszközök -> Beállítások -> Videó -> Méretarány kényszerítése -> 16:9 (persze, ha olyan képarányú a monitorod/tévéd felbontása)
2022. máj. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljes képernyős az is, csak eltérő a képaránya a kijelzőhöz képest, mert sokféle filmes formátum létezik attól függetlenül, hogy a 16:9 a legelterjedtebb. Ha kényszeríted az arányváltást, akkor a lejátszó bele fog nagyítani, és levágni a film széleiből.
2022. máj. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínűsítem a kedves feltöltő nem eredeti képarányt használt a kódolásnál, hanem ő is hozzáadott 2 sávot, vagy 2 oldalra, vagy fent és lent. Így a VLC ezt mindenféleképpen mehjeleníti, és ha nem tölti ki a képernyőt, a másik oldalakra is tesz fekete csíkot. Ilyenkor annyit tudsz tenni hogy belenagyítasz a képbe, higy vagy függőlegesen vagy vízszintesen kitöltse a kijelzőt.
2022. máj. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat hogy/ha nem voltam elég pontos a kérdés kiírásánál.

A laptop képernyőjén csak alatta fölötte van két csík de oldal irányban jó a kép. Ott nincs baj.


Filmezni a szélesebb monitoron (21:9) szoktunk és ott nem rakja ki teljes képernyőre. Ott körben van fekete csík. (nem mindnél)

Volt amelyiket megtudtam oldani a Videó-> Levágás->... funkcióval de ezt mindig próbálgatni kell hogy ép melyik érték a jó és nincs minden esetben jó beállítási lehetőség.


Próbáltam azt a beállítást amit az 1. válaszoló írt de attól csak elnyúlott széltében a kép, a fekete csík ugyan úgy megmaradt.


A videó-> nagyítás nekem nem működött egyáltalán de azt is próbálgatni kéne mint a levágást.

2022. máj. 1. 12:10
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tartok tőle a videó 16:9-es, és az alsó-felső sáv is benne van a videóban, így 21:9-en széo fekete keretben jelenik meg. Én PotPlayert használok, ott simán lehet folyamatosan nagyítani-kicsinyíteni, amíg pont ki nem tölti a képet.
2022. máj. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!