Online játék vásárlásnál más számlázási cím?
Instant gamening-en akarok venni egy játékot. Számlázási ország kiválasztásánál van ahol adómentesen kapnám meg a kódot, magyarországot kiválasztva ez +12 euró. Lehet ebből bajom, ha más országot választok?
Viccnek tartom, hogy adót fizessek egy stringért.
"Viccnek tartom, hogy adót fizessek egy stringért."
Nem egy karakterláncért fizetsz, hanem más szellemi termékének használatáért.
"Lehet ebből bajom, ha más országot választok?"
Ha az a más országbeli cím is hozzád tartozik (ott van céged/ismerősöd vagy kettős állampolgár vagy és ott van lakásod) akkor nem.
Viszont ha hamis címet adsz meg, azzal ezt az ír/egyesült arab emirátusbeli céget csapod be/károsítod meg, így jogosan bonthatnak veled szerződést.
"Viccnek tartom, hogy adót fizessek egy stringért."
Egy kiló kenyérért is ugyan úgy kifizeted az ÁfÁ-t. Meg konkrétan ha bármit veszel. Csak ott nincs tételesen külön vezetve, hanem benne van az árba.
Ha nagyon óvatoskodni akarsz vásárolj VPN-en keresztül a "célországból", és akkor le van a gond. De senki nem fog ennek utánanézni. Arra figyelj csak, hogy ne legyen régióhoz kötve - vagy kötve is van, tudd onnan játszani ahol élsz.
#1 dehogy károsítod meg őket, ilyenkor annyi történik, hogy senki sem fizet áfát az eladott kód után. Ők a bevételük után adóznak ahogy akarnak, az áfa nem a bevételük része, ő így pont ugyanannyit keres, és pont ugyanannyira jogtiszta mintha fizetnéd a 27% áfát.
Így már tiszta, köszönöm a válaszokat!
#1 Szellemi tulajdon ez igaz, csak nekem harmadik féltől vett termékért adó, kicsit olyan, mintha egy használt pecabotért a jófogásról még áfát kéne fizetned.
Rossz a példád.
A cdkulcsos oldalak üzleti vállalkozások, nem magáneladók, akik a személyes használt holmijukat adják tovább.
Ha te mondjuk egy másodkezes boltba mész be, és ott veszel egy használt pecabotot, ott is ugyan úgy megfizettetik veled az ÁFÁ-t. Vagy ha bemész egy konzolüzletbe, és használt dobozos játékszoftvert veszel, annak az árába is ott az ÁFA.
#3: Hamis számlázási cím - az a helyi 2012. évi C. törvény 373. §-ának értelmében szimplán kimeríti a csalás vétségét (gyanítom ez Írországban vagy az Egyesült Arab Emirátusokban is hasonló a törvényi szabályozás).
Ha az Instant gamingnél vizsgálatot folytat az ottani adóhatóság és kiderül, hogy nem létező ügyfélnek számláznak, akkor megüthetik a bokájukat.
#4: Egy vállalattól veszed, ami számlát állít ki, adót fizet.
A kutya fülét nem fogja érdekelni, hogy neked mi a számlázási címed. Az eladó nem tudja tényszerűen ellenőrizni, hogy valós adatokat adtál-e meg. A külföldi adóhatóság meg aztán pláne nem tudna visszakövetni, már ha egyáltalán akarna országokon átívelő nyomozást tartani, pár dollárnyi ÁFA behajtása miatt.
Arra figyelj, hogy ne legyen régiós korlátozás esetleg a szoftveren.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!