Mi a különbség, eltérés a gyors és a normál formázás közt?
Figyelt kérdés
2022. márc. 31. 20:10
1/5 A kérdező kommentje:
Egy külső meghajtóként használt HDD.ről van szó.
2022. márc. 31. 20:11
2/5 anonim válasza:
A gyors felülírhatónak jelöli meg a fájlokat (a fájlkezelőben nem látod tovább, mintha törölted volna), de nem írja felül - ezért helyreállítható egy megfelelő programmal. A normál/teljes formázás felül is írja azokat. Akkor van értelme ezt csinálni, ha nem szeretnéd, hogy bárki hozzáférjen a korábbi tartalomhoz (mert pl. eladod).
3/5 A kérdező kommentje:
Üres lemezt szeretnék formázni
2022. márc. 31. 22:19
4/5 anonim válasza:
Azért #2 a lényeget pont nem mondta.
A "lassú" formázás ellenőrzi is szektorról szektorra az adathordozót, a gyorsformázás pedig csak üresnek jelöli, és létrehozza a fájlrendszert.
Első alkalommal mindenképp célszerű lasú formázást alkalmazni, így ugyanis kiderül, ha valahol szektorhiba van. (Bár ma már ez elég ritka új lemezeknél, de hát biztos, ami biztos...)
Illetve régebbi adathordozóknál is célszerű lassú formázást végrehajtani. Lehet, hogy lassabb, de sok bosszúságtól megkímélheti magát az ember. ;-)
5/5 anonim válasza:
A gyors formázás létrehozza a filerendszert és pár másodperc alatt kész. A teljes formázás végigmegy a lemezen és hibamentes HDD esetén fölösleges időpocsékolás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!