Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért screen tearingelnek a...

Miért screen tearingelnek a játékok?

Figyelt kérdés

Van egy egész jó gépem, ami viszi a legtöbb játékot. Nem is az akadásokkal van a baj, hanem a screen tearingel. AMD kártyám van, és olyan monitorom ami támogatja a freesyncet. Az FPS számok megvannak, még is állandóan szakad. Igazság szerint, főleg Assassins creed játékoknál. De ott az összesnél, réginél is újnál is. Miért van ez, mit lehet tenni ez ellen?


Köszönöm.



2022. márc. 29. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:

monitor és kábel probléma is lehet az ilyen.

Pontos specifikációt is írhatnál, vagy az fpst fixálni 60-ra is sok esetben megoldás - pl régi gép vagy régi monitor esetén -

Nekem egy ideig régi monitorom 60 hzs volt, amire felesleges volt az a 200+ fps. Ilyenkor voltak laggok.

2022. márc. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Itt a specifikációm:

Processzor: Intel i5 10400F

Memória: 16GB 3200MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury Black CL16 (2x8GB)

Videókártya: ASRock Radeon RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC

Alaplap: ASRock Z490 Phantom Gaming 4

Tároló eszköz: HDD: 1TB Toshiba 3.5" P300 SATAIII winchester OEM + SSD: 500GB Kingston SSD M.2 NVMe A2000

Ház: Zalman Z7 NEO

Tápegység: Seasonic Core GM 650W Gold

Monitor: 24" Samsung S24R350

2022. márc. 29. 22:42
 3/7 anonim válasza:
Előttem szólónak igaza van, de annyival kiegészíteném, hogy ellenőrizd a radeon alkalmazàson belül, hogy be van-e ott is kapcsolva a freesync.
2022. ápr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van, hogy 59 Hz jobban működik, mint a 60 Hz, (ha van rá lehetőség a játékban beállítani) de én azt vettem észre, hogy inkább játékfüggő a dolog.

De segíthet, ha hagyod a sync-et és inkább beállítasz frame cap-et, (pl. 90 Hz-t) ha van rá lehetőség a játékban.

2022. ápr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Néztem, de sajnos nem tudom a játékon belül állítani ezt. :(
2022. ápr. 6. 15:23
 6/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
de freesync et be es ki kapcsolva is teljesen ugyanaz a helyzet?
2022. ápr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

milyen kabelel kotod ossze?

milyen az a hdmi?

2022. ápr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!